latests
Son Dakika

Rusya Başbakan Yardımcısı: Sırbistan'ı silahlandırabiliriz

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da Başbakan Aleksandar Vucic ile görüştü.Görüşmenin ardından açıklama yapan Rogozin, Balkanlar'daki en büyük müttefikleri olan Sırbistan'ı silahlandırmak için her zaman hazır olduklarını ifade etti. Rus yetkili, S-300 füzelerini de Sırbistan'a sağlayabileceklerini söyledi.rusya,sırbistan,aleksandar vucic,avrupa birliği,bosna - hersek,rogozin,ab,dmitry rogozin

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da Başbakan Aleksandar Vucic ile görüştü.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Rogozin, Balkanlar'daki en büyük müttefikleri olan Sırbistan'ı silahlandırmak için her zaman hazır olduklarını ifade etti. Rus yetkili, S-300 füzelerini de Sırbistan'a sağlayabileceklerini söyledi.

Aleksandar Vucic ise Sırbistan'ın askeri olarak tarafsız kalacağını ancak kendisini kolay hedef haline getirmek istemediğini belirtti.

Avrupa Birliği yolunda adımlar atan Sırbistan, son zamanlarda gerçekleştirdiği politikalarla bölgede etkin rol oynamaya başladı. Hem AB ülkeleri ile hem de Rusya ile iyi ilişkileri dengeli bir şekilde götürmeye çalışan Sırbistan, Rusya'ya uygulanan yaptırımlardan memnun değil.

Öte yandan birçok Batılı devlet de Rusya'nın Sırbistan üzerinde politik, ekonomik ve askeri etkisinin artmasıyla birlikte zaten çok istikrarlı olmayan Bosna-Hersek gibi karmaşık devlet yapısına sahip olan bir ülkeyi de etkileyebileceğinden ve bunun bütün bölgeye istikrarsızlık getirebileceğinden endişe duyuyor.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ