latests
Son Dakika

Japonların 'şanslı erkek' koşusu

Japonların 'şanslı erkek' koşusu

Japonya’nın Hyogo eyaletinde 6 bin kişi, yılın “en şanslı erkeği” olmak birbirleriyle yarıştı.Japonya’nın Tokugawa veya Edo (1603-1868) diye bilinen devirden bugüne kadar her yılbaşı düzenlenen ilginç yarışmaya katılmak için 6 bin erkek eyaletteki Nishinomiya Tapınağı'nda bir araya geldi. Yerel saatle 06.hyogo,edo,mizuta

Japonya’nın Hyogo eyaletinde 6 bin kişi, yılın “en şanslı erkeği” olmak birbirleriyle yarıştı.

Japonya’nın Tokugawa veya Edo (1603-1868) diye bilinen devirden bugüne kadar her yılbaşı düzenlenen ilginç yarışmaya katılmak için 6 bin erkek eyaletteki Nishinomiya Tapınağı'nda bir araya geldi. Yerel saatle 06.00'da yarışa başlayan binlerce kişi, yılın "en şanslı erkeği" olmak için koştu.

Yarışmanın başlamasıyla vatandaşlar, tapınağın giriş kapısından 230 metre mesafede olan ana binaya ilk olarak girmeye çalıştı. Bu yılın "en şanslı erkeği" unvanını ise 16 yaşındaki Mizuta Michinari adlı genç kazandı. Mizuta, "üç yıldır koşulara katıldığını ve en sonunda kazandığını" söyledi.

Japonların 'şanslı erkek' koşusu japonlarin-sansli-erkek-kosusu thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ