latests
Son Dakika

"Kuzey Kore'nin bomba denemesi uluslararası barışa tehdittir"

Kuzey Kore'nin çarşamba günü hidrojen bombasını denediğini duyurmasının ardından, uluslararası toplumdan tepkiler yağıyor. Tacikistan'ın Dışişleri Bakanlığı, konuyla ilgili bir bildiri yayınlayarak, Kuzey Kore'nin hidrojen bombası denemesinin uluslararası barış ve güvenliğe tehdit olduğunu açıkladı.Tacik Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Kuzey Kore'nin bu tür eylemlerinin sadece Kore Yarımadası'nda gerilimi artırmakla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda uluslararası barış ve güvenliğe karşı da bir tehdit oluşturacağı belirtildi.kuzey,tacikistan,kore,bm güvenlik,bakanlığı,duşanbe,tacik

Kuzey Kore'nin çarşamba günü hidrojen bombasını denediğini duyurmasının ardından, uluslararası toplumdan tepkiler yağıyor. Tacikistan'ın Dışişleri Bakanlığı, konuyla ilgili bir bildiri yayınlayarak, Kuzey Kore'nin hidrojen bombası denemesinin uluslararası barış ve güvenliğe tehdit olduğunu açıkladı.
Tacik Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Kuzey Kore'nin bu tür eylemlerinin sadece Kore Yarımadası'nda gerilimi artırmakla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda uluslararası barış ve güvenliğe karşı da bir tehdit oluşturacağı belirtildi.
Açıklamada, Tacikistan Hükümeti'nin Kuzey Kore'nin hidrojen bombası denemesini şiddetli kınayan uluslararası toplumun yanında olduğu bildirildi. Ayrıca, Duşanbe yönetimi Kuzey Kore'yi BM Güvenlik Konseyi'nin kararlarına uymasını ve 6’lı görüşmelere devam ettirmesi çağrısında bulundu.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ