latests
Son Dakika

Davutoğlu: Diyarbakır'ı yeniden inşa edeceğiz

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır için kentsel dönüşüm projesini hayata geçireceklerini, konunun Bakanlar Kurulu’nda görüşüldüğünü kaydetti. Davutoğlu, AK Parti’nin Afyonkarahisar’da düzenlediği ‘24’üncü İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanışında konuştu. Davutoğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin gelirinin yüzde 83,5’inin merkezi yönetimden sağlandığını, bu gelirin ancak yüzde 20’sinin yatırımlara harcandığını söyledi.davutoğlu,diyarbakır,ak,ak parti, davutoğlu,şırnak,ahmet davutoğlu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır için kentsel dönüşüm projesini hayata geçireceklerini, konunun Bakanlar Kurulu’nda görüşüldüğünü kaydetti.

Davutoğlu, AK Parti’nin Afyonkarahisar’da düzenlediği ‘24’üncü İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanışında konuştu. Davutoğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin gelirinin yüzde 83,5’inin merkezi yönetimden sağlandığını, bu gelirin ancak yüzde 20’sinin yatırımlara harcandığını söyledi. Gelirin yaklaşık yüzde 25 bekletildiğini, istihdam, yatırım ve yükümlülüklerin giderilmesinin sağlanamadığını kaydederek, Davutoğlu, şunları söyledi: “Diyarbakır'ı bu hale getirenler, Diyarbakır'ın bu güzel tarihi eserlerini, o surlarını, minarelerini, o camilerini tarumar edenler bilsinler ki biz çok daha güzel bir Diyarbakır'ı Diyarbakırlı ile birlikte inşa edeceğiz, buna engel olamayacaklar. Gelin son olarak Şırnak Belediyesi’ne bakalım. Şırnak’ın gideri karşılama oranı yüzde 121,5’dür. Gelirinin yüzde yirmisi atıl bir şekilde bekletiliyor. Personel giderinin toplam gidere oranı ise 153’dir. Yine belediye istihdam kapısı haline gelmiş ve vatandaşa hizmet kapıları kapatmışlar, yatırım giderleri toplam giderlere oranı ise yüzde 1,7'dir. Yani aldıkları kaynağı terör faaliyetlerinde personel gibi bir görünümde olan olanlara aktarıyorlar ama halkın günlük yaşantısı için günlük hayatını kolaylaştırmak için sadece yüzde 1,7 harcıyorlar."

Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Özetle bugüne kadar hiçbir şey yapmamış, devletin kaynaklarını imkanlarını, millete ulaştırma noktasına hiçbir adım atmamışlardır. Peki bu yoksul halk size bunun için mi oy veriyor? Sizin niyetiniz halka hizmet etmek mi, halka düşmanlık etmek mi? Siz yalanla dolanla vatandaşı devlete karşı tahrik ederken devlet sizin bütün kaynaklarınızı veriyor. Düşman ilan ettiğiniz o devlet bütün kaynaklarınızı karşılıyor. Halka yatırım yapın diye belediyelere yüzde 96 oranında kaynaklarını gönderiyor. Sizden istediğim tek şey; bu milletin huzurunu bozmayın, gönderdiğimiz kaynakları halka hizmet için kullanın ve bu halka sadık kalın. Bunu yapmak yerine, halka hizmet etmek yerine, hakla konuşmak yerine, halkla birlikte yola çıkmak yerine; gidip ülkenin neresinde bir düşmanı varsa, Türkiye'ye düşmanlık ilan etmiş hangi başkent varsa oralara gidip onlarla kol kola girmek, sizin bu milletin geleceğine de mahkum olacağınız anlamına gelir. Siz ne yaparsanız yapın tarih ve millet ve en fazla da bölge halkı sizinle ilgili kesin hüküm verecektir.”

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ