latests
Son Dakika

Pakistan’dan Suud önderliğindeki terörle mücadele koalisyonuna olumlu cevap

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Muhammed bin Selman, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) terörle ve silahlı terör örgütleriyle mücadele kapsamında 34 İslam ülkesi tarafından oluşturulan koalisyon ile ilgili resmi temaslar için Pakistan’a geldi. Başbakan Navaz Şerif'in ikili görüşmede Selman’a "Pakistan'ın Suudların yanında olacağı" sözünü verdiği belirtildi.Görüşme ile ilgili yayınlanan bildiride, Pakistan’ın terörizm ve aşırıcı unsurla savaşmak için kurulan koalisyona destek vereceği ifade edildi.pakistan genelkurma başkan rahil şerif başbakan navaz şerif suudi arabistan savunma bakan prens muhammed bin selman islam işbirliği teşkilat 34 müslüman ülke koalisyon terör mücadele,pakistan’dan suud,pakistan,suudi arabistan,prens muhammed bin selman,islam işbirliği,islam,muhammed,selman’ın,rahil şerif,navaz şerif'in,islam işbirliği teşkilatı'nın

Suudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Muhammed bin Selman, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) terörle ve silahlı terör örgütleriyle mücadele kapsamında 34 İslam ülkesi tarafından oluşturulan koalisyon ile ilgili resmi temaslar için Pakistan’a geldi. Başbakan Navaz Şerif'in ikili görüşmede Selman’a "Pakistan'ın Suudların yanında olacağı" sözünü verdiği belirtildi.

Görüşme ile ilgili yayınlanan bildiride, Pakistan’ın terörizm ve aşırıcı unsurla savaşmak için kurulan koalisyona destek vereceği ifade edildi. İkilinin görüşmede, koalisyon kapsamında Pakistan ile yapılacak işbirliğinin masaya yatırıldığı belirtilirken, Şerif’in Selman’a "Pakistan, Suudi Arabistan için tehdit oluşturabilecek herhangi bir tehlikeye karşı Suudların yanında olacaktır." dediği öğrenildi.

Öte yandan Pakistan Genelkurmay Başkanı Rahil Şerif ile de bir araya gelen Muhammed bin Selman’ın, savunma ve güvelik başlıklı konularda fikir alışverişinde bulunduğu kaydedildi. Rahil Şerif'in, Savunma Bakanı Selman’a Pakistan’ın Suudi Arabistan ve diğer İslam İşbirliği Teşkilatı'nın oluşturduğu ülkelerin güvenliğine büyük önem verdiğini söylediği aktarıldı.

Suudlu bakanın akşam saatlerinde Pakistanlı mevkidaşı Havaja Asıf ile bir araya geleceği duyuruldu. İkilinin görüşmede, Suudi Arabistan ve Pakistan arasındaki askeri işbirliğinin detaylarını konuşacağı vurgulandı.

Pakistan’dan Suud önderliğindeki terörle mücadele koalisyonuna olumlu cevap pakistandan-suud-onderligindeki-terorle-mucadele-koalisyonuna-olumlu-cevap thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ