latests
Son Dakika

'Gazetecilik mesleğinde hak ve özgürlükler ortada yok'

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, gazetecilik mesleği ile ilgili hak ve özgürlüklerin ortada olmadığını belirterek, mesleğinin her yıl daha da geriye gittiğini vurguladı.Kayseri Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okuyan gazeteciler, hep birlikte fotoğraf çektirdi.kayseri,metin,dilekler,cemiyet,cemiyeti,hak

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, gazetecilik mesleği ile ilgili hak ve özgürlüklerin ortada olmadığını belirterek, mesleğinin her yıl daha da geriye gittiğini vurguladı.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okuyan gazeteciler, hep birlikte fotoğraf çektirdi. Buradaki tören açıklamada bulunan Cemiyet Başkanı Metin Kösedağ, gazetecilik mesleğinin her yıl daha da geriye gittiğini söyledi.

Başkan Kösedağ, gazetecilik mesleğinin ayaklar altına alınışını üzülerek izlediklerini ifade ederek, şunları kaydetti: “10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günümüz kutlu olsun. Kutlu olsun ama ne yazık ki doğru düzgün kutlayamıyoruz. 1961 yılında yakılan meşalenin 55 yıl aradan sonra ne hale geldiğini ne yazık ki üzülerek görüyoruz. Hak ve özgürlüklerin ortada olmadığı, gazetecilerin hiçbir yerde kale alınmadığı, mesleğin ayaklar altına alındığını ne yazık ki burada söylemek zorundayız.”

Zor şartlar altında çalışan gazeteciler için 10 Ocak gününün dayanışma gününden öteye gitmediğini ifade eden Kösedağ, açıklamasını şöyle tamamladı: “Merkezi idareler ve mali idarelerin basına bakışlarının değişmediğini görüyorum. Çünkü gecesi gündüzü olmayan 24 saat ayakta duran gazetecilik mesleğinin her 10 Ocak döneminden sonra geriye gittiğini ne yazık ki görüyoruz. Temenniden öteye gitmeyen dilekler, yapmacık kutlamaların dışında yeni 10 Ocak'ların mesleki açıdan daha uygun şartlara iyileşmesi dileğiyle 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günümüzü kutluyorum.”

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ