latests
Son Dakika

Anaokulu öğrencilerine zumba eğitimi

Küçük yaşta çocuklara spor alışkanlığı kazandırmak ve yeni yetenekleri keşfetmek için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, yüzlerce anaokulu öğrencisi için spor seferberliği başlattı. Buna göre, 4-6 yaş grubu öğrencilere, uzman eğitimciler eşliğinde ve gruplar halinde jimnastik ve zumba eğitimi veriliyor.Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, "Spora erken yaşta başlamanın önemini biliyoruz.karşıyaka,karşıyaka belediyesi,belediye,minik,minikler,spor,eğitim,hüseyin mutlu akpınar,mutlu akpınar,izmir kids,karşıyaka belediyesi,hüseyin mutlu akpınar,minikler

Küçük yaşta çocuklara spor alışkanlığı kazandırmak ve yeni yetenekleri keşfetmek için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, yüzlerce anaokulu öğrencisi için spor seferberliği başlattı. Buna göre, 4-6 yaş grubu öğrencilere, uzman eğitimciler eşliğinde ve gruplar halinde jimnastik ve zumba eğitimi veriliyor.

Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, "Spora erken yaşta başlamanın önemini biliyoruz. Hem çocuklarımızın sağlıklı gelişimleri hem de içlerindeki yeteneklerin keşfedilmesi açısından önemli bir uygulama." dedi.

UZMAN EĞİTİMCİLER DERS VERİYOR

Karşıyaka Belediyesi ve İzmir Kids Spor işbirliğinde başlatılan uygulama, belediyenin anaokullarında eğitim gören yüzün üzerinde minik öğrenciyi kapsıyor. 4-6 yaş grubu öğrencilere, uzman eğitimciler eşliğinde ve gruplar halinde jimnastik ve zumba eğitimi veriliyor. Haftada bir gün, Karşıyaka Spor Salonu'nda (Arena) eğitim gören minikler, hem spor yapma alışkanlığı kazanıyor hem de yeteneklerini keşfetme imkanına kavuşuyor.

YENİ YETENEKLER KEŞFEDİLECEK

Eğitim yılı boyunca sürecek olan uygulamada minik öğrencilere farklı branşlarda eğitimler verilecek. Ailelerle koordineli bir çalışma yürütülerek, çocukların hangi spor dalına daha yatkın olduğu belirlenerek o alana yönlendirme yapılacak. Böylece yeni yetenekleri keşfetme şansı yaratılacak.

SPORUN YAŞI YOK

Her yaşta ve her branşta sporu desteklediklerini söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyaka bir spor kenti. 7'den 77'ye herkesin spor yapabildiği bir kent. Bu bilinçle hareket ederek, minik evlatlarımızın erken yaşta spor alışkanlığı kazanmasını ve yeteneklerini şimdiden keşfetmelerini istiyoruz. Küçük yaşlarda kazanılan spor alışkanlığı ömür boyu sürebilir. O yüzden bu çalışmayı önemsiyoruz." ifadelerini kullandı.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ