latests
Son Dakika

Müslüman kadın, Trump'ın mitinginden atıldı

Müslüman kadın, Trump'ın mitinginden atıldı

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan aday adaylarından Donald Trump'ın South Carolina'daki mitingine katılan bir Müslüman kadın, Trump'ı sessizce protesto etmek isterken güvenlik görevlileri tarafından miting salonundan atıldı.56 yaşındaki Rose Hamid üzerinde, "Selam, barış için geldim" yazan bir tişört giydi. Ayrıca Nazi Almanyası'nda Yahudilerin takması zorunlu olan sarı Davut Yıldızı'ndan takıp üzerine "Müslüman" yazan Rose miting alanından çıkartılırken Trump'ın destekçileri de onu ıslakladı ve 'Trump' diye tezahürat yaptı.hamid,nazi,rose,rose hamid,rock hill,trump,donald trump,rock,donald trump'ın,cumhuriyetçi,steven thompson

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan aday adaylarından Donald Trump'ın South Carolina'daki mitingine katılan bir Müslüman kadın, Trump'ı sessizce protesto etmek isterken güvenlik görevlileri tarafından miting salonundan atıldı.

56 yaşındaki Rose Hamid üzerinde, "Selam, barış için geldim" yazan bir tişört giydi. Ayrıca Nazi Almanyası'nda Yahudilerin takması zorunlu olan sarı Davut Yıldızı'ndan takıp üzerine "Müslüman" yazan Rose miting alanından çıkartılırken Trump'ın destekçileri de onu ıslakladı ve 'Trump' diye tezahürat yaptı.

Bir uçuş firmasından görevli olan Hamid olaydan sonra CNN'in sorularını cevapladı. Hamid salondan çıkarılırken bazı kişilerin kendisine, "Üzerinde bomba var mı?" şeklinde sorduğunu söyledi. Hamid, "Bu protesto insanların başkalarını nasıl canavarlaştırıp, çirkinleştirdiğini gösterdi." dedi.

Rock Hill Polis Departmanı'ndan Binbaşı Steven Thompson, Hamid'in salondan çıkartılmasıyla ilgili olarak, "Kampanya müdürleri kim bir sorun yaratırsa salondan çıkarmamızı istedi." şeklinde bir açıklama yaparak, Hamid'in Trump'ın kampanya çalışanlarının talimatı neticesinde çıkarıldığını ifade etti.

Donald Trump Aralık ayında ABD'ye Müslümanların alınmaması yolunda bir açıklama yapmıştı.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ