latests
Son Dakika

Kosova'da göstericiler başbakanlık binasına Molotof kokteyli attı

Kosova'da hükümeti protesto eden göstericiler başbakanlık binasına taş ve Molotof kokteyli attı, polisle çatıştı.Muhalefet partilerinin liderleri Visar Ymeri, Ramuş Haradinay ve Fatmir Limay ile aktivistleri Milli Kütüphane önünde buluştuktan sonra Başbakanlık Binası önündeki binlerce kişiye hitap etti. HÜKÜMETİN İSTİFASINI İSTEDİLERKosova'nın Geleceği Birliği Parti Başkanı Ramuş Haradinay daha iyi bir gelecek için hükümetin istifasını istedi.kosova,vetvendosye,prishtine,kosova'da olay,kosova'da protesto,ramuş haradinay,ymeri,muhalefet,anayasa mahkemesi,haşim thaçi'nin,vetvendosye,atifete yahyaga,haşim thaçi'nin sırp,haradinay,visar ymeri,başbakan isa mustafa,başbakanlık,ramuş,birliği

Kosova'da hükümeti protesto eden göstericiler başbakanlık binasına taş ve Molotof kokteyli attı, polisle çatıştı.

Muhalefet partilerinin liderleri Visar Ymeri, Ramuş Haradinay ve Fatmir Limay ile aktivistleri Milli Kütüphane önünde buluştuktan sonra Başbakanlık Binası önündeki binlerce kişiye hitap etti.

HÜKÜMETİN İSTİFASINI İSTEDİLER

Kosova'nın Geleceği Birliği Parti Başkanı Ramuş Haradinay daha iyi bir gelecek için hükümetin istifasını istedi. Haradinay, "Ordusu olmayan bir Kosova’ya hayır, Sırp Belediyeler Birliği’ne hayır, sınırların yeniden belirlenmesine hayır, Kosova’yı fakirleştiren yolsuzluğa hayır." ifadelerini kullandı.

Vetvendosye Parti Başkanı Visar Ymeri de konuşmada hükümet gidene kadar protestoların devam edeceği söyledi. Ymeri, Anayasa Mahkemesi kararına rağmen Başbakan İsa Mustafa ve yardımcısı Haşim Thaçi'nin Sırp Belediyeler Birliği’nin kurulması için mücadele ederek ülkeyi tehdit ettiklerini öne sürdü.

BAŞBAKANLIK BİNASI ALEV ALDI

Muhalefet parti liderlerinin konuşmaları ardından göstericiler başbakanlık binasına taş atmaya başladı. Yapılan anonslara rağmen taş atmaya devam eden maskeli göstericiler, Mmolotof kokteyli ile binanın cephesinin alev almasına sebep oldu. Çıkan yangın kısa sürede söndürüldü. Polisin müdahalesi ile ara sokaklara çekilen göstericiler, güvenlik güçlerine de Molotof kokteyli ile saldırdı. Birkaç saat devam eden olaylarda bir polis ve birkaç gösterici yaraladı.

Şiddet kınayan Kosova Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga, muhalefet partilerinden, şiddetle aralarına mesafe koymalarını istedi.

Kosova'da göstericiler başbakanlık binasına Molotof kokteyli attı kosovada-gostericiler-basbakanlik-binasina-molotof-kokteyli-atti thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ