latests
Son Dakika

Alman polisi Pegida gösterisine müdahale etti

Almanya'nın Köln şehrinde yılbaşı gecesi yaşanan taciz olayları protesto edildi. Polis, mülteci politikasını eleştiren Pegida üyelerinin gösterisini ise dağıttı.Deutsche Welle Türkçe servisinin haberine göre, yılbaşı gecesi Köln'de gar meydanında toplanan bin dolayındaki saldırgan tavırlı ve sarhoş şahsın kadınları taciz etmesi Köln'de düzenlenen protestoda kınandı.pegida,polisin,npd,merkel gitmeli,köln,nasyonal demokrat parti,merkel,polis

Almanya'nın Köln şehrinde yılbaşı gecesi yaşanan taciz olayları protesto edildi. Polis, mülteci politikasını eleştiren Pegida üyelerinin gösterisini ise dağıttı.

Deutsche Welle Türkçe servisinin haberine göre, yılbaşı gecesi Köln'de gar meydanında toplanan bin dolayındaki saldırgan tavırlı ve sarhoş şahsın kadınları taciz etmesi Köln'de düzenlenen protestoda kınandı.

Merkez tren garının önündeki meydanda toplanan bin kadar gösterici, kadına yönelik şiddet ve ırkçılığı protesto etti.

GÖSTERİ İPTAL EDİLDİ

İslam karşıtı oluşum Pegida üyeleri ise Nasyonal Demokrat Parti (NPD) sempatizanlarıyla birlikte Alman hükümetinin mülteci politikasını protesto etti.

"Rapefugees not welcome" (Tecavüzcü mülteciler istenmiyor) şeklinde afişler taşıyan Pegida üyeleri Merkel'i de hedef aldı.

Bir Pegida üyesi, "Merkel ülkemiz için bir tehlike haline geldi. Merkel gitmeli". ifadelerini kullandı.

Polis Pegida üyelerini dağıtmak isteyince çatışma yaşandı.

Pegida taraftarlarının polise şişe atarak saldırdığı bildirildi. Polis ise Pegida göstericilerini dağıtmak içinse tazyikli su ve göz yaşartıcı gaz kullandı. Polisin daha sonra gösteriyi iptal ettiği kaydedildi.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ