latests
Son Dakika

Gaziantep'te aşırı yüklenen trafolar hasar görünce tedbirler artırıldı

Gaziantep merkez ve kırsal bölgelerdeki elektrik kesintilerine karşı Toroslar EDAŞ ekipleri, il genelinde oluşabilecek kesintilere karşı tedbirlerini arttırdı. Şehirdeki aşırı sarfiyat, trafolarda aşırı yüklenmeden dolayı kesintilere yol açtı. Bu sebeple 1-8 Ocak 2016 arasında şebekedeki trafolar yanarak hasar gördü.gaziantep,toroslar

Gaziantep merkez ve kırsal bölgelerdeki elektrik kesintilerine karşı Toroslar EDAŞ ekipleri, il genelinde oluşabilecek kesintilere karşı tedbirlerini arttırdı. Şehirdeki aşırı sarfiyat, trafolarda aşırı yüklenmeden dolayı kesintilere yol açtı. Bu sebeple 1-8 Ocak 2016 arasında şebekedeki trafolar yanarak hasar gördü.

Konuyla ilgili bilgi veren Toroslar EDAŞ yetkilileri, şunları kaydetti: "Söz konusu dönemde ayrıca 78 adet iletken kopuğu, iki yüksek gerilim koruma elemanı arızası yaşanırken 12 direk devrildi. Toroslar EDAŞ’ın tüm arıza ekipleri, vardiya sistemi olmaksızın, 24 saat esasına göre mesaili olacak şekilde abonelere en kısa sürede enerji vermek için çalıştı. Son bir haftada 15 bin genel arıza ihbarı alınırken arızaların yüzde 91’ine müdahale edildi. Enerjisiz kalan bölgelerde ise Toroslar EDAŞ ekipleri, yolların açılmasıyla birlikte arızalara hızla müdahale ederek, en kısa sürede giderilmesi için çalışmalara hız kesmeden devam ediyor."

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ