latests
Son Dakika

Paris'te öldürülen 3 kadını anma yürüyüşüne polis müdahale etti

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Paris'te üç Kürt kadın siyasetçinin öldürülmesinin 3'üncü yıl dönümünde, protesto yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüş düzenlemek isteyen kitleye polis müdahale etti.Fransa'nın Başkenti Paris'te 9 Ocak 2013 tarihinde öldürülen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez ölümlerinin yıl dönümünde Yüksekova’da anılmak istendi.yüksekova,cengiz,fidan doğan,sakine,leyla,polis

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Paris'te üç Kürt kadın siyasetçinin öldürülmesinin 3'üncü yıl dönümünde, protesto yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüş düzenlemek isteyen kitleye polis müdahale etti.

Fransa'nın Başkenti Paris'te 9 Ocak 2013 tarihinde öldürülen Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez ölümlerinin yıl dönümünde Yüksekova’da anılmak istendi. HDP ilçe binası önünde bir araya gelen kitle sloganlar eşliğinde Cengiz Topel Caddesi'ne geçti. Kitlenin yürüyüşü esnasında Eczaneler Kavşağında zırhlı araçlarla konuşlanan polis, gruba tazyikli su, plastik mermi ve gaz bombaları ile müdahale etti.

Polis müdahalesinin ardından çarşı merkezi yoğun gaz bulutu içerisinde kalırken atılan yoğun gaz bombasından dolayı çoğu vatandaş etkilendi.
Grup müdahale sonrası Eski Cezaevi Kavşağında tekrar bir araya gelip basın açıklaması yaparak polis müdahalesine tepki gösterdi. Açıklamanın devam ettiği sırada polis tekrar gruba müdahalede etti.

İlçede gerginlik devam ederken, çıkan gerginlik nedeniyle bazı esnaflar iş yerlerini kapattı.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ