latests
Son Dakika

Öldürülen 3 PKK’lı kadın için yürümek isteyen gruba izin verilmedi

Diyarbakır’da Demokratik Özgür Kadın Hareketi'nin (DÖKH) 9 Ocak 2013 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te öldürülen 3 PKK’lı kadın için düzenlemek istediği yürüyüşe polis izin vermedi.DÖKH, 9 Ocak 2013’te Fransa’nın başkenti Paris’te öldürülen PKK’lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez için İstasyon Meydanı’na kadar yürümek istedi. Bağlar ilçesindeki Batıkent Meydanı’nda bir araya gelen aralarında DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna’nın yanı sıra Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Selma Irmak, DBP Diyarbakır İl Eş Başkanları Hafize İpek ve Ali Şimşek’in de bulunduğu kalabalık yürüyüşe geçince polis engeline takıldı.selma ırmak,diyarbakır,demokratik toplum kongresi,fidan doğan,dökh,ali,emine,pkk’lı,abdullah öcalan’ın,emine ayna,leyla söylemez,kadın,hafize ipek,demokratik

Diyarbakır’da Demokratik Özgür Kadın Hareketi'nin (DÖKH) 9 Ocak 2013 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’te öldürülen 3 PKK’lı kadın için düzenlemek istediği yürüyüşe polis izin vermedi.

DÖKH, 9 Ocak 2013’te Fransa’nın başkenti Paris’te öldürülen PKK’lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez için İstasyon Meydanı’na kadar yürümek istedi. Bağlar ilçesindeki Batıkent Meydanı’nda bir araya gelen aralarında DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna’nın yanı sıra Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Selma Irmak, DBP Diyarbakır İl Eş Başkanları Hafize İpek ve Ali Şimşek’in de bulunduğu kalabalık yürüyüşe geçince polis engeline takıldı. Güvenlik güçleri yürüyüşün kanunsuz olduğunu söyleyerek grubun yürümesine izin vermedi. DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, defalarca polis ekipleriyle görüştü. Ancak polisin kararı değişmedi. Bunun üzerine Ayna, kalabalık gruba hitap etti. Yapılan açıklamanın ardından kalabalık grup sessizce dağıldı.

Grup, Abdullah Öcalan’ın posterlerini ve PKK’nın flamalarını taşıdı.

Öldürülen 3 PKK’lı kadın için yürümek isteyen gruba izin verilmedi oldurulen-3-pkkli-kadin-icin-yurumek-isteyen-gruba-izin-verilmedi thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ