latests
Son Dakika

Suudi Arabistan dışişleri bakanından sonra, savunma bakanı da Pakistan'a geliyor

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cübeyr’in iki gün önce Pakistan’a yaptığı ziyaretin ardından, veliaht yardımcısı ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman’ın da yarın Pakistan’ın başkenti İslamabad’a geleceği belirtildi. Selman’ın terör ve silahlı örgütlerle mücadele için 34 Müslüman ülkenin oluşturduğu koalisyon kapsamında, Pakistan ile yapılacak işbirliğini görüşmek üzere resmi temaslarda bulunacağı kaydedildi. Başbakan Navaz Şerif ve Genelkurmay Başkanı Rahil Şerif ile görüşmesi beklenen Selman’ın temaslarında, koalisyon ile ilgili Pakistan’ın rolünü masaya yatırılacağı ifade edildi.suudi arabistan,pakistan,adil,navaz şerif,rahil şerif,muhammed

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cübeyr’in iki gün önce Pakistan’a yaptığı ziyaretin ardından, veliaht yardımcısı ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman’ın da yarın Pakistan’ın başkenti İslamabad’a geleceği belirtildi.
Selman’ın terör ve silahlı örgütlerle mücadele için 34 Müslüman ülkenin oluşturduğu koalisyon kapsamında, Pakistan ile yapılacak işbirliğini görüşmek üzere resmi temaslarda bulunacağı kaydedildi.
Başbakan Navaz Şerif ve Genelkurmay Başkanı Rahil Şerif ile görüşmesi beklenen Selman’ın temaslarında, koalisyon ile ilgili Pakistan’ın rolünü masaya yatırılacağı ifade edildi.

Önceki gün Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cübeyr’iyi makamında kabul eden Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, "Pakistan halkının Suudi Arabistan’a saygısı ve kutsal mekanlardan dolayı da derin bir muhabbeti var. Pakistan koşulsuz olarak Suudi Arabistan’a desteğini esirgemeyecektir. Biz Suudlarla her zaman omuz omuza olacağız." şeklinde konuşmuştu.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ