latests
Son Dakika

Komutanları ve arkadaşları 22 yıl sonra ölüm yıl dönümünü unutmadı

Şırnak'ta 8 Ocak 1994'te şehit olan Deniz Piyade Astsubay Çavuş Serhat Gencer, mezarı başında 22 yıl sonra komutanları ve arkadaşları tarafından anıldı.Kırıkkale Şehitliği'nde bir araya gelen emekli Deniz Kuvvetleri Komutanlığı mensupları ve şehidin yakınları 8 Ocak 1994 tarihinde Şırnak'ta şehit düşen 9 askerden biri olan Gencer'in mezarına çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Gencer'in mezarı başında Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.serhat gencer,şehitlik,mehmet gencer,em ekli tuğamiral ömer vedat ersin,tuğamiral ömer vedat ersin,hacı,kırıkkale,serhat,deniz kuvvetleri komutanlığı,mehmet gencer,aziz öztürk,çavuş serhat gencer,deniz

Şırnak'ta 8 Ocak 1994'te şehit olan Deniz Piyade Astsubay Çavuş Serhat Gencer, mezarı başında 22 yıl sonra komutanları ve arkadaşları tarafından anıldı.

Kırıkkale Şehitliği'nde bir araya gelen emekli Deniz Kuvvetleri Komutanlığı mensupları ve şehidin yakınları 8 Ocak 1994 tarihinde Şırnak'ta şehit düşen 9 askerden biri olan Gencer'in mezarına çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Gencer'in mezarı başında Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi. Şehit yakınları ve şehidin arkadaşları birer konuşma yaptı. Şehitli ziyaret edildikten sonra lokum dağıtıldı.

Tören sırasında şehidin babası, annesi ve yakınları gözyaşlarını tutmadı. Şehitlikten sonra şehidin babası Mehmet Gencer’in Gürler mahallesinde bulunan evine geçildi.

Emekli Tuğamiral Ömer Vedat Ersin, bu etkinliğin çok önemli bir özelliğinin olduğunu belirterek, "Bu etkinliği diğerlerinden şöyle ayırabiliriz. Bu bir resmi etkinlik değil. Şehitlerin yakınları ve arkadaşları tarafından organize edilen bir etkinliktir. Bundan sonra her yıl diğer şehitlerimizi de ziyaret edeceğiz." dedi.

Emekli Tuğamiral Aziz Öztürk de, şehit düşen askerleri için mezarı başlarında tören düzenlediklerin ve ölene kadar şehitlerin yaptıkları büyük fedakarlığı hiçbir zaman unutmayacaklarını ifade etti.

ŞEHİT BABASI: OĞLUMU HAC'DA CANLI GÖRDÜM

Şehit Serhat Gencer'in babası Mehmet Gencer de çocuğunun ölmediğini belirterek,” Hacı vazifesinde kendisini canlı canlı gördüm. O ve diğer şehitler hiçbir zaman ölmeyecek. Biz buna inanır ve böyle biliriz.” diye konuştu.

Tören, şehitlikteki diğer şehitlerin mezarlarının ziyaret edilmesiyle sona erdi.

Komutanları ve arkadaşları 22 yıl sonra ölüm yıl dönümünü unutmadı komutanlari-ve-arkadaslari-22-yil-sonra-olum-yil-donumunu-unutmadi thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ