latests
Son Dakika

Paris'te 3 kadının öldürülmesinin üçüncü yılında yapılan yürüyüş olaylı bitti

Fransa'nın başkenti Paris’te 3 yıl önce öldürülen 3 kadın için Hakkâri merkezde HDP, DBP ve STK’lar tarafından yürüyüş ve basın açıklaması düzenlendi. HDP binası önünde toplanan kalabalık, Cumhuriyet Caddesi boyunca yürüyüşe geçti. Yürüyüş, geniş güvenlik önlemi altında yapıldı.hakkari,hakkâri,fatma acar,cumhuriyet,polis

Fransa'nın başkenti Paris’te 3 yıl önce öldürülen 3 kadın için Hakkâri merkezde HDP, DBP ve STK’lar tarafından yürüyüş ve basın açıklaması düzenlendi.

HDP binası önünde toplanan kalabalık, Cumhuriyet Caddesi boyunca yürüyüşe geçti. Yürüyüş, geniş güvenlik önlemi altında yapıldı. Kalabalık, cadde üzerine yürümek istemesi üzerine polis tarafından uyarıldı. Polis, uyarı sonrası kalabalığa müdahale etti. Müdahale sonrası kalabalık ara sokaklara kaçtı.

Müdahale sonrası Hakkari Belediyesi önünde tekrar bir araya gelen kalabalık, burada basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan HDP üyesi Fatma Acar, “Biz bu olayı unutmadık. 3 şehidimiz 3 yıl önce bu ayda katledildiler. Ömrümüzün sonuna kadar bu zulmü kabul etmeyeceğiz. Bunun her zaman takipçisi olacağız.” dedi.

Olay sonrası Hakkari merkezde birçok noktada geniş güvenlik önlemi alındı.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ