latests
Son Dakika

"Gazetecilerin stresle mücadele için desteğe ihtiyacı var"

Doç. Dr. Ahmet Karaman, gazetecilerin işleri gereği sürekli stres tehdidi altında olduğunu belirterek, “Gazetecilerin stresle mücadele için desteğe ihtiyacı var.dr ahmet karaman,kayseri,kayseri hastanesi

Doç. Dr. Ahmet Karaman, gazetecilerin işleri gereği sürekli stres tehdidi altında olduğunu belirterek, “Gazetecilerin stresle mücadele için desteğe ihtiyacı var.” dedi.

Acıbadem Kayseri Hastanesi '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü basın mensuplarına düzenlediği kahvaltı ile kutladı. Gazetecilerin haklarını bir fikir işçisi olarak düzenleyen 212 Sayılı Yasa'nın yürürlüğe girdiği 10 Ocak tarihi her yıl 'Çalışan Gazeteciler Günü' olarak kutlanıyor. Acıbadem Kayseri Hastanesi de bu güne yönelik etkinlik düzenledi.

Gazetecilerin meslek hastalıklarına değinen ve önerilerde bulunan Acıbadem Kayseri Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Karaman, "Gazeteciler işleri gereği sürekli stres tehdidi altında. Buna modern yaşam tarzının getirdiği kötü beslenme ve hareketsizlik de eklendiğinde özellikle mide ve sindirim sistemi hastalıklarında artış görülüyor. Stres aynı zamanda bağışıklık sistemi de dahil olmak üzere çok sayıda sistem üzerinde olumsuz etkilere yol açıyor. Bu nedenle gazetecilerin stresle mücadelesinde kişisel ve kurumsal tedbirlerin alınması hem çalışanların hem ailelilerinin mutluluğuna katkıda bulunacak hem de iş verimini artıracaktır.” dedi.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ