latests
Son Dakika

Azerbaycan Büyükelçisi Tarsus’ta

Azerbaycan Büyükelçisi Faig Bağırov, Tarsus’a gelerek Belediye Başkanı Şevket Can’ı makamında ziyaret etti. Büyükelçi Faig Bağırov, Tarsus ile ortak çalışmalara imza atmak istediklerini söyledi. Bağırov, ilçede bulunan Haydar Aliyev Park’ında belirli periyotlarla Tarsus Belediyesi’yle çeşitli etkinlikler yapabileceklerini belirterek, “Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bakü ve Hatai kentlerinde Tarsuslu kardeşlerimize selamlar getirdim.azerbaycan,haydar aliyev,tarsus,bakü,hatai,başkan can,türkiye,faig bağırov,bağırov,ilham aliyev

Azerbaycan Büyükelçisi Faig Bağırov, Tarsus’a gelerek Belediye Başkanı Şevket Can’ı makamında ziyaret etti.

Büyükelçi Faig Bağırov, Tarsus ile ortak çalışmalara imza atmak istediklerini söyledi. Bağırov, ilçede bulunan Haydar Aliyev Park’ında belirli periyotlarla Tarsus Belediyesi’yle çeşitli etkinlikler yapabileceklerini belirterek, “Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bakü ve Hatai kentlerinde Tarsuslu kardeşlerimize selamlar getirdim. İlişkilerimizi canlı tutmak lazım. Dünya ekonomisi krizdeyken, Azerbaycan ve Türkiye, dolayısıyla Bakü Hatai ile Tarsus belediyelerimiz el ele verip kardeşliğimiz daha pekiştirmemiz lazım. Haydar Aliyev Parkı için sizlere teşekkür ederiz. Sizleri de Azerbaycan’da görmek istiyoruz.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Can da, Azerbaycan Bakü’nün alt belediyesi olan Hatai ile 3 Eylül 2007 tarihinden bu yana kardeş şehir olduklarını ifade etti. Başkan Can, bu kardeşlik anısına Berdan nehrinin kenarına 9 Mayıs 2009 tarihinde yaklaşık 26 dönüm arazi üzerine Haydar Aliyev Parkı yaptıklarını kaydetti.

Büyükelçi Bağırov ziyaretin sonunda günün anısına Başkan Can’a Kız Kulesi'ni tablosunu hediye etti.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ