latests
Son Dakika

TKDK, 15. dönemde 15 milyon liralık sözleşme imzaladı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Nevşehir İl Koordinatörlüğü, 15. başvuru çağrı döneminde proje sunan ve incelemeleri tamamlanan 12 proje sahibi ile yatırım tutarı 15 milyon 817 bin 510 lira, hibe tutarı ise 9 milyon 245 bin 964,68 lira olan sözleşmeleri imzaladı.İmza töreni TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.tkdk,nevşehir

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Nevşehir İl Koordinatörlüğü, 15. başvuru çağrı döneminde proje sunan ve incelemeleri tamamlanan 12 proje sahibi ile yatırım tutarı 15 milyon 817 bin 510 lira, hibe tutarı ise 9 milyon 245 bin 964,68 lira olan sözleşmeleri imzaladı.

İmza töreni TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıya 15. Başvuru Çağrı Döneminde projesi kabul edilen 12 proje sahibi, işadamları ve ilgililer katıldı.

TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Sözleşme imzalanan 12 projenin yatırım tutarı 15 milyon 817 bin 510 lira, bu yatırımlara sağlanacak hibe tutarı ise 9 milyon 245 bin 964,68 lira oldu. Projelere yapım işleri, makine ekipman alımı, mimarlık mühendislik harcamalar ve danışmanlık ücretleri için yüzde 50 ile 65 arasında hibe desteği sağlanacak. Bu projelerin 9 ay içerisinde tamamlanıp faaliyete geçmesi hedefleniyor. Destek sağlanacak projelerin 4’ü süt hayvancılığı projesi (2’si büyükbaş süt hayvancılığı, 2’si ise küçükbaş süt hayvancılığı), 1’i taş işlemeciliği projesi, 7’si ise kırsal turizm projesi (6’sı pansiyon, 1’i ise restoran) oldu. Gerçekleştirilecek yatırımlar ile hayvancılık ve kırsal turizm alanında standartlar yükselecek, rekabet güçleri artacaktır. Yatırımların tamamlanması ile istihdam olanakları oluşacak ve böylelikle Nevşehir’in gelişimine katkı sağlanmış olacaktır.”

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ