latests
Son Dakika

Abadi: Türkiye’den güçlerini Irak’tan çekmesini istiyoruz

Irak Başbakanı Haydar Abadi, Türkiye’nin Irak’a yerleştirdiği askerleri bir an önce çekilmesi yönünde çağrıda bulundu.Bugün Başbakan Abadi Bağdat’ta, Irak Polis günü münasebeti ile düzenlenen etkinlikte konuştu. Türkiye’nin Irak’tan güçlerini çekmesini yineleyen Abadi, “Komşu ülkelerle ilişkilerimizi germek istemiyoruz.abadi başıka güçleri ile ilgili ne dedi,abadi türk askerlerin ırak'tan çekilmesini istedi,abadi türk askerlerin ırak'ta bulunmasına izin vermeyeceğiz,ırak,türkiye,ışid,abadi,haydar abadi

Irak Başbakanı Haydar Abadi, Türkiye’nin Irak’a yerleştirdiği askerleri bir an önce çekilmesi yönünde çağrıda bulundu.

Bugün Başbakan Abadi Bağdat’ta, Irak Polis günü münasebeti ile düzenlenen etkinlikte konuştu.

Türkiye’nin Irak’tan güçlerini çekmesini yineleyen Abadi, “Komşu ülkelerle ilişkilerimizi germek istemiyoruz. Özellikle Türkiye ile ilişkilerimizi germek istemiyoruz; buradan Türkiye’ye doğrudan sesleniyorum. Güçlerinizi Irak’tan çekin. Buraya gelişleri bizim iznimiz ile olmamıştır, burada kaldıkları sürece Irak egemenliği ihlal etmektedir.” İfadeleri kullandı.

IŞİD ile savaşmak için hiçbir ülkenin askerlerine ihtiyaç duymadıklarını söyleyen Abadi konuşmasına şöyle devam etti: “ IŞİD’e karşı kurulan koalisyon ülkeleri arasında yer alan tüm ülkeler; buraya eğitim amacı ile kimi gönderdiler ise Irak’ın vizesini alıp girmiştir. Kimse izin almadan Irak’a giremez. Silah ve havadan desteğe ihtiyacımız var, ancak Türkiye’nin Irak’ta kalmasına izin vermeyeceğiz. Türkiye’nin Irak’tan çekilmesi için hukuk ve uluslararası yasaların çerçevesinde çaba serf edeceğiz.”

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ