latests
Son Dakika

Dünya Bankası'ndan Türkmenistan ekonomisine sevindirici not

Dünya Bankası, 2016 yılı için ülkelerin ekonomik durumu ile ilgili tahminlerde bulundu. Orta Asya'nın enerji zengini ülkesi Türkmenistan'ın ekonomisi için 2016 yılı tahmini sevindirici oldu. Dünya Bankası, Küresel Ekonomik Görünüm Raporu'nda, Türkmenistan'ın 2016 yılı Gayri Safi Yurtiçi Hasılası'ndaki büyüme tahmininin yüzde 8,9 oranında olacağı kaydedildi.türkmenistan,çin,japonya,avrupa,bankası,güney kore,dünya bankası

Dünya Bankası, 2016 yılı için ülkelerin ekonomik durumu ile ilgili tahminlerde bulundu. Orta Asya'nın enerji zengini ülkesi Türkmenistan'ın ekonomisi için 2016 yılı tahmini sevindirici oldu.

Dünya Bankası, Küresel Ekonomik Görünüm Raporu'nda, Türkmenistan'ın 2016 yılı Gayri Safi Yurtiçi Hasılası'ndaki büyüme tahmininin yüzde 8,9 oranında olacağı kaydedildi. Bu rakam, Dünya Bankası'nın küresel bazda ülkelerin durumuna göre belirlediği en yüksek rakam oldu.

Son yıllarda bir yanda Avrupa ülkeleri, diğer tarafdan Çin, Güney Kore ve Japonya gibi ülkelerin odağında olan Türkmenistan'da 2015 yılında GSYİH'nin yüzde 8,5 oranında büyüdüğü belirtildi.

BP'nin rakamlarına göre, Türkmenistan doğalgaz kaynakları bakımında dünyada 4. büyük ülke ve doğalgaz ihracatını Çin ile İran'a gerçekleştiriyor.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ