latests
Son Dakika

Meclis kürsüsünden 188 şehidin ismini tek tek okudu

Meclis kürsüsünden 188 şehidin ismini tek tek okudu

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 25'inci birleşimi yoklama ile açıldı. Birleşimi, Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın yönetiyor. MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Meclis kürsüsünden 2015 ve 2016 yılında şimdiye kadar şehit düşen 188 asker ve polisin isimlerini tek tek okudu.mhp,türkiye büyük millet meclisi,tbmm,ahmet aydın,imralı,türkiye,erkan haberal,habur,dolmabahçe,pkk,mhp ankara,haberal,milliyetçi hareket

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 25'inci birleşimi yoklama ile açıldı. Birleşimi, Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın yönetiyor. MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Meclis kürsüsünden 2015 ve 2016 yılında şimdiye kadar şehit düşen 188 asker ve polisin isimlerini tek tek okudu.

"Her birinin ismini saymaya çalıştığım aziz şehitlerimiz; ruhunuzun şad, yerinizin cennet olduğuna yürekten inanıyor, huzurunuzda saygıyla eğiliyorum." diyen Haberal, şöyle devam etti:

"MHP, bu olanları yıllar öncesi görerek yetkilileri uyarmış, gerekli önlemleri almazsanız ülke kaosa sürüklenir demişti. Dinlemediniz. İmralı canisi ve PKK ile başlatılan müzakere sürecine yapmayın, bu ihanet sürecidir; terörle müzakere değil mücadele edin dedik, Habur rezaletine müsaade etmeyin dedik, Oslo’da teröristlerle pazarlık yapacağınıza operasyon yapın dedik, Dolmabahçe bölünme manifestosudur, Türk milli kimliğini masaya yatırmayın dedik, devletin gücünü gösterin, terör örgütünün palazlanıp mevzisel güç kazanmasına fırsat vermeyin dedik, gerçekleri Türk milletinden saklamayın terör hepimizi vurur dedik, haklı çıktık. Bu andan itibaren yapacak tek şey vardır. Milliyetçi Hareket Partisi'nin önerilerini uygulayarak terörün sonlandırılması için devletin bütün güçleriyle operasyon düzenlemek, bölgede güvenliği tesis etmektir."

Meclis kürsüsünden 188 şehidin ismini tek tek okudu meclis-kursusunden-188-sehidin-ismini-tek-tek-okudu thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ