latests
Son Dakika

'Rambo' lakaplı çete lideri tutuklandı

Diyarbakır'da gecen yıl işadamlarını tehdit ederek 1 milyon TL isteyen ve polisle defalarca çatışmaya girerek kaçan cezaevi firarisi 'Rambo' lakaplı Musa Adsız tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adsız'ın isyerini basarak tehdit mektubu bıraktığı bir işadamının işyerinde ise polis aylarca beklemek zorunda kalmıştı. Diyarbakır'da üç gün önce düzenlenen operasyonda yakalanan Musa Adsız çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandığı açıklandı.diyarbakır,musa adsız,m a,diyarbakır nöbetçi,musa,ceza mahkemesi,ramazan solmaz

Diyarbakır'da gecen yıl işadamlarını tehdit ederek 1 milyon TL isteyen ve polisle defalarca çatışmaya girerek kaçan cezaevi firarisi 'Rambo' lakaplı Musa Adsız tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adsız'ın isyerini basarak tehdit mektubu bıraktığı bir işadamının işyerinde ise polis aylarca beklemek zorunda kalmıştı.

Diyarbakır'da üç gün önce düzenlenen operasyonda yakalanan Musa Adsız çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandığı açıklandı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz tarafından yapılan acıklamada şöyle denildi: "03.12.2013 tarihinde hükümlü M.A. 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurma', 'Nitelikli yağma', 'Sayı ve nitelik bakımından vahim olan silahı veya mermilerin satın alınması, taşınması, bulundurulması' ve 'Yaralama' suçlarından Diyarbakır 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi ile Diyarbakır 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nden almış olduğu 48 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasından dolayı Diyarbakır D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndayken tedavi amaçlı götürüldüğü sağlık kurumundan firar etmiş olup, 03.01.2016 tarihinde Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışma neticesinde yakalanmıştır. Firari hükümlü yakalandığı sırada üzerinde 2 el bombası, 1 tabanca, 3 şarjör ve çok sayıda fişek, balistik yelek, 2 sahte nüfus cüzdanı, kesici alet, el feneri, kar maskesi ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilerek emniyet görevlilerince muhafaza altına alınmıştır. Şüpheli hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'mızca tehdit, yaralama, silahlı terör örgütüne üye olma, korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etme, bina içinde muhafaza altına alınan eşya hakkında hırsızlık, açıkta bırakılan eşya hakkında hırsızlık, silahla yağma, iş yeri veya eklentilerinde yağma, birden fazla kişi ile birlikte yağma, konut dokunulmazlığını ihlal etme, kamu malına zarar verme, görevi yaptırmamak için direnme, hükümlü veya tutuklunun cebir ve tehdit kullanarak kaçması, ruhsatsız ateşli silahlarla mermilerini satın alma taşıma veya bulundurma, bir suçun delillerini gizlemek yada yakalanmamak için öldürme, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürme, nitelikli yağma suçlarından yürütülen 10 ayrı soruşturma dosyası ile 8 kovuşturma dosyasının bulunduğu, bu soruşturma ve kovuşturma dosyalarına ait 5 adet yakalama kararının bulunduğu tespit edilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheli M.A. hakkında Silahlı terör örgütüne üye olma, tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme kapsamındaki eylemleri iddiasından tutuklanması talebiyle Diyarbakır Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiştir. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tamamlanan sorgusunun ardından şüpheli M.A.'nın tutuklanmasına karar verilmiş olup, konumuna uygun Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmiştir.."

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ