latests
Son Dakika

Türkmenlere yardım TIR'ları Yayladağı'na ulaştı

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan, Suriye'nin Bayırbucak bölgesinde yaşayan Türkmenlere ulaştırılmak üzere toplam 6 TIR'lık yardım konvoyu Yayladağı sınırına ulaştı. Yardım konvoyunda 150 adet kışlık çadır, bin 600 adet gıda paketinin yanı sıra 175 ton un, 2 buçuk ton pirinç ve 2 buçuk ton sıvı yağ bulunuyor.TIR'ların sınıra hareket etmesinden önce bir açıklama yapan Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şube Başkanı ve İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Suriye'de zor durumda bulunan Türkmenlere yönelik yardımların hız kesmeden devam ettiğini söyledi.foto kod isken-diyanet,diyanet,türkiye diyanet vakfı,türkiye,müftü kavillioğlu,türkiye diyanet,yayladağı,suriye,hatay,ırak,bafra,hamdi kavillioğlu,müftü kavillioğlu'nun,diyanet vakfı

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan, Suriye'nin Bayırbucak bölgesinde yaşayan Türkmenlere ulaştırılmak üzere toplam 6 TIR'lık yardım konvoyu Yayladağı sınırına ulaştı. Yardım konvoyunda 150 adet kışlık çadır, bin 600 adet gıda paketinin yanı sıra 175 ton un, 2 buçuk ton pirinç ve 2 buçuk ton sıvı yağ bulunuyor.

TIR'ların sınıra hareket etmesinden önce bir açıklama yapan Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şube Başkanı ve İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Suriye'de zor durumda bulunan Türkmenlere yönelik yardımların hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Bugüne kadar Türkiye Diyanet Vakfı'na yapılan 1 milyon 31 bin 818 liralık bağışın Türkmenler için harcandığını belirten Müftü Kavillioğlu, "Türkiye Diyanet Vakfı'nın, Suriye'de yaşanan iç çatışmalar nedeniyle zor şartlarda hayatta kalmaya çalışan, soğuk kış şartlarında yaşam mücadelesi veren Türkmenler için başlattığı yardım kampanyası devam ediyor. Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan açlık, doğal afet, savaş ve şiddetin mağdur ettiği kriz bölgelerindeki milyonlarca insana hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım götüren Türkiye Diyanet Vakfı, son günlerde saldırılara maruz kalan Suriyeli Türkmenlere de kayıtsız kalmadı. Başta Suriye ve Irak olmak üzere mağdur coğrafyalarda yerinden yurdundan edilmiş, mülteci durumuna düşmüş, yardıma muhtaç Türkmen kardeşlerimiz için 'Şimdi Türkmenlere Yardım Zamanı' adıyla başlattığı kampanya devam ediyor. Türkiye Diyanet Vakfı olarak, asırlardır aynı coğrafyada birlikte yaşadığımız, siyasi kriz ve iç savaşın mağdur ettiği Türkmen kardeşlerimizin yardımına koşmak, barınma, beslenme ve sağlık alanındaki insani ihtiyaçlarını karşılamak, hüzünlerini paylaşmak ve acil ihtiyaç duydukları insani malzemeleri ulaştırmak için yardımseverlerimizin emanetlerini ulaştırmak için buradayız" dedi.

BAĞIŞLARIN MİKTARI 1 MİLYONU AŞTI

Türkmenlere iletilmesi için vatandaşlar tarafından Türkiye Diyanet Vakfı'na yapılan yardımların 1 milyonu aştığını açıklayan Müftü Kavillioğlu, "Şu ana kadar Türkiye Diyanet Vakfı'na halkımız 1 milyon 31 bin 818 TL bağış yapılmıştır. Milletimizin emanetlerini Türkmen kardeşlerimize ulaştırmaya devam edeceğiz. Bugün Vakfımız Genel Merkezi tarafından 150 adet kışlık çadır ile bin 600 adet gıda paketi ve TDV Bafra Şubemiz tarafından 6 TIR (175 ton un, 2 buçuk ton pirinç, 2 buçuk ton sıvı yağ olmak üzere toplamda 180 ton) Bayırbucak Türkmenlerine yardımları ulaştırıyoruz" diye konuştu.

Müftü Kavillioğlu'nun konuşmasının ardından yardımları taşıyan TIR'lar Yayladağı sınırına hareket etti.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ