latests
Son Dakika

Başkan Çulha, Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nı ziyaret etti

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nı ziyaret etti.Culha, 2016 yılının ilk ziyaretini Gezi olaylarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi tarafından açılan Ali İsmail Korkmaz Vakfı'na (ALİKEV) gerçekleştirdi. Emel ve Şahap Korkmaz çifti ile abi Gürkan Korkmaz tarafından karşılanan Başkan Culha, Korkmaz ailesinin her zaman yanında olduğunu ve kendilerine bir telefon kadar uzak olduğunu ifade etti.foto kod isken-aliismail,2,3,4,ali ismail korkmaz,çulha,culha,gürkan korkmaz,ali ismail,korkmaz,ali,nazım culha,özgür,culha’ya

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nı ziyaret etti.

Culha, 2016 yılının ilk ziyaretini Gezi olaylarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi tarafından açılan Ali İsmail Korkmaz Vakfı'na (ALİKEV) gerçekleştirdi. Emel ve Şahap Korkmaz çifti ile abi Gürkan Korkmaz tarafından karşılanan Başkan Culha, Korkmaz ailesinin her zaman yanında olduğunu ve kendilerine bir telefon kadar uzak olduğunu ifade etti. Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı, zaman zaman kelimelerin boğazda düğümlendiği buluşmada Başkan Culha, Ali İsmail Korkmaz Halk Kütüphanesi’ne kitap desteğinde bulunmanın yanı sıra, gönüllü bağışçı oldu.

Culha, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Ali İsmail Türkiye’nin evladı, Gezi direnişinin simgesi, başkaldırının sembolü oldu. O sizi izliyor ve görüyor. O’nun duygularını, düşüncelerini ve hayallerini hep beraber yaşatacağız. Karanlıkları aydınlığa çıkarma mücadelesinde, Türkiye’nin aydınlık yüzleri olan 8 genç evladımızı yitirdik. Bunların üçünün Hatay’dan olması yüreklerimizdeki acıyı daha da katladı. Ama Gezi direnişi şunu çok net ortaya koydu; halkın istemediği hiçbir şey yapılamaz."

Ali İsmail’in ölüm şekliyle değil, yaşam şekliyle anılmasını istediklerini söyleyen abi Gürkan Korkmaz ise şu ifadeleri kullandı: “Ali İsmail, daha 17 yaşında iken birçok sosyal sorumluluk projesi hayata geçirmişti. Huzur evi ziyareti, engelliler için kapak toplama, okullara giysi toplama gibi çalışmalar yapıyordu. Hayata geçirmek istediği birçok hayali de vardı. O'nun adının sadece park ve sokaklara verilmesiyle yaşatılmasını istemedik. O’nun yarım kalan 'Düşlerindeki Özgür Dünya' hayallerini tamamlamak, O’nun gibi düşünen binlerce, hatta milyonlarca Ali İsmail’e ulaşmak ve onlarla birlikte çalışmalar yapmak amacıyla Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nı kurduk. Vakfımızda bir gençlik merkezimiz, 10 bin kitaplı bir kütüphanemiz var. Hayvanlar için Kuşevi projesini hayata geçirmenin yanı sıra mahallerde kütüphaneler kurmak, gençlik kulüpleri kurmak gibi hedeflerimiz var. Kütüphanelerimizden birini Arsuz’da Madenli Mahallesinde açtık. Sanat ve kültürel topluluklar oluşturduk. Gençlerle birlikte film gösterimleri, paneller, atölye çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Gençler bu vakıfta birlikte düşünüp, birlikte üretkenliklerini keşfediyorlar. Ayrıca, gönüllü bağışçılardan elde edilen gelirle lise ve üniversite öğrencilerine burs sağlamanın yanı sıra, vakıf bünyesindeki proje giderlerini karşılıyoruz."

Gürkan Korkmaz, daha sonra anne ve babası ile birlikte Başkan Culha’ya hem vakıf binasını gezdirdi, hem de vakfa yeni bir bina kazandırmak amacıyla yaptıkları çalışmaları anlattı.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ