latests
Son Dakika

Barzani: Referandumun ardından Bağdat yetkilileri ile diyaloga gireceğiz

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Erbil’de faaliyet gösteren konsoloslukların temsilcilerine, özgür Kürt devletin kurulması için referandum kararı aldıklarını ve referandumun ardından Bağdat ile diyalog yolu seçeceklerini söyledi.Barzani bu yılda yeni yılın ilk haftasında, Erbil’de faaliyet gösteren 34 konsolosluğun temsilcileri ile bir araya geldi. Barzani konuşmasında Kürt Devletin kurulması için ilk defa konsoloslara referandum kararı aldıklarının bilgisini verdi.barzani,bağdat,mustafa,barzani kürt devleti,kdp, barzani,kürdistan demokrat partisi'nin,mesud barzani,kürt,ırak,ırak kürdistan,barzani kürt

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Erbil’de faaliyet gösteren konsoloslukların temsilcilerine, özgür Kürt devletin kurulması için referandum kararı aldıklarını ve referandumun ardından Bağdat ile diyalog yolu seçeceklerini söyledi.

Barzani bu yılda yeni yılın ilk haftasında, Erbil’de faaliyet gösteren 34 konsolosluğun temsilcileri ile bir araya geldi. Barzani konuşmasında Kürt Devletin kurulması için ilk defa konsoloslara referandum kararı aldıklarının bilgisini verdi.

Toplantının sonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Dışişleri Sorumlusu Fellah Mustafa, Barzani Kürt Devleti ile ilgili referandum kararı aldıklarını konsolosluk temsilcilerine bildirdiğini ifade etti.

Mustafa; "Referandum yapmak ve Kürt milletinin referandum çerçevesinde alacağı kararı uygulamak iki ayrı konudur. Kürt milletinin kararına başvurmak için referandum yapmak doğal bir haktır. Bu çerçevede alınacak bir kararı Kürt yetkililerince nasıl uygulanacağı ayrı bir konudur. Biz Bağdat yetkilileri ile diyalog ve demokrasi çerçevesinde ilişkilerimizin geleceği ve aramızdaki konuların nasıl netleştirilebileceğimizi masaya yatıracağız.” ifadeleri kullandı.

Barzani, 20 Aralık'ta Kürdistan Demokrat Partisi'nin(KDP) siyasi büro üyeleri ile bir araya gelmiş, toplantıda referandum yapılması için talimat verdiğini açıklanmıştı.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ