latests
Son Dakika

Davutoğlu'ndan Kahraman görüşmesi sonrası TBMM'de açıklama

Davutoğlu'ndan Kahraman görüşmesi sonrası TBMM'de açıklama

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni anayasa sürecine ilişkin TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile bir araya geldi. Yeni anayasa ve iç tüzük çalışmalarının TBMM içinde yürütülmesi gereken süreçler olduğunu söyleyen Başbakan Davutoğlu, “Meclis mekanizmaları çalışmalı, Sayın Meclis Başkanı bu konuda devreye girmeli.” dedi.davutoğlu'ndan kahraman,başbakan davutoğlu,davutoğlu,ismail kahraman,kemal kılıçdaroğlu,bahçeli,chp,mhp,ahmet davutoğlu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni anayasa sürecine ilişkin TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile bir araya geldi. Yeni anayasa ve iç tüzük çalışmalarının TBMM içinde yürütülmesi gereken süreçler olduğunu söyleyen Başbakan Davutoğlu, “Meclis mekanizmaları çalışmalı, Sayın Meclis Başkanı bu konuda devreye girmeli.” dedi.

TBMM’de gerçekleşen görüşme sonrası kameraların karşısına geçen Davutoğlu, açıklamalarda bulundu. Başbakan Davutoğlu konuşmasında Anayasanın bir mutabakatla çıkartılması gereken, herkesin içine sinmesi gereken bir metin olduğuna vurgu yaptı. “Anayasalarımız hep konjonktürel özellikleriyle öne çıktı” diyen Davutoğlu, seçim sonrası muhalefet ile görüşmenin bir gelenek haline gelmesi gerektiğinden söz etti.

Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile son derece medeni bir şekilde görüştüklerini belirterek, teşekkür etti. Yeni anayasa ve iç tüzük çalışmalarının TBMM içinde yürütülmesi gereken süreçler olduğunu söyleyen Başbakan Davutoğlu, “Meclis mekanizmaları çalışmalı, Sayın Meclis Başkanı bu konuda devreye girmeli.” dedi.


Sürecek...

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ