latests
Son Dakika

Ruhani, Suudi elçiliğine saldıranların hemen yargılanmasını istedi

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suudi Arabistan'ın Tahran Büykelçiliği ve Meşhed Konsolosluğu'na saldırıyla ilgili şüphelilerin mahkeme sürecinin hızlandırılmasını istedi.Resmi haber ajansı IRNA'nın bildirdiğine göre Ruhani, Yargı Erki Başkanı Ayetullah Amoli Laricani’ye gönderdiği mektupta, söz konusu şüphelilerin dosyalarına sıra beklemeksizin acil olarak incelenmesini istedi.Ruhani mektubunda, "açık bir suç olan bu olayın müsebbipleri ve emir verenlerinin cezalandırılmasıyla, temelli bir şekilde ülkenin güvenliğine ve İran İslam Cumhuriyetinin iktidarı ve dünyadaki yerini sarsmaya çalışanların eylemlerine son verileceğini" belirtti.suudi,hasan ruhani,iran islam,tahran,meşhed,ayetullah amoli,iran

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suudi Arabistan'ın Tahran Büykelçiliği ve Meşhed Konsolosluğu'na saldırıyla ilgili şüphelilerin mahkeme sürecinin hızlandırılmasını istedi.

Resmi haber ajansı IRNA'nın bildirdiğine göre Ruhani, Yargı Erki Başkanı Ayetullah Amoli Laricani’ye gönderdiği mektupta, söz konusu şüphelilerin dosyalarına sıra beklemeksizin acil olarak incelenmesini istedi.

Ruhani mektubunda, "açık bir suç olan bu olayın müsebbipleri ve emir verenlerinin cezalandırılmasıyla, temelli bir şekilde ülkenin güvenliğine ve İran İslam Cumhuriyetinin iktidarı ve dünyadaki yerini sarsmaya çalışanların eylemlerine son verileceğini" belirtti.

Bu arada hükümet toplantısında konuşan Ruhani, diplomatik ilişkilerini kesen Suudi Arabistan'ı 'çocukça' davranmakla suçladı ve bu tür eylemlerin kendilerini yollarından çeviremeyeceğini ifade etti.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ