latests
Son Dakika

Mehmet Akif İnan ölüm yıldönümünde anıldı

Çankırı Eğitim Bir-Sen tarafından Mehmet Akif İnan’ın vefat yıldönümü anısına Yunus AVM’de fotoğraf ve şiir sergisi açıldı. Açılışa Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, sendika üyeleri ve vatandaşlar katıldı.Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren, Eğitim Bir-Sen Çankırı Şube Başkanı Kasım Karatekin, “Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan ve arkadaşları Memur-Sen'i kurduklarında, Memur-Sen'in vizyonunu ve misyonunu; ‘sendikal mücadelemiz, Türkiye'nin geleceğini yeniden inşa etmek adına erdemliler hareketidir’ cümlesiyle ifade etmiştir.çankırı,mehmet akif inan,karatekin,irfan dinç,mehmet akif,yunus,sen,hasan tahsin yıldırım,yusuf yazıcı,başkan karatekin,il

Çankırı Eğitim Bir-Sen tarafından Mehmet Akif İnan’ın vefat yıldönümü anısına Yunus AVM’de fotoğraf ve şiir sergisi açıldı.

Açılışa Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, sendika üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren, Eğitim Bir-Sen Çankırı Şube Başkanı Kasım Karatekin, “Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan ve arkadaşları Memur-Sen'i kurduklarında, Memur-Sen'in vizyonunu ve misyonunu; ‘sendikal mücadelemiz, Türkiye'nin geleceğini yeniden inşa etmek adına erdemliler hareketidir’ cümlesiyle ifade etmiştir.” dedi.

Memur-Sen’in Mehmet Akif İnan ve arkadaşlarının hayalini kurdukları bir noktaya geldiğini belirten Karatekin, “Kimsesizlerin kimi, mağdur ve mazlumların hamisi, çalışanların sesi ve sözü olarak gerek yurt içinde gerekse tüm dünyada faaliyetlerine devam ederek erdemliler hareketinin talebeleri bu misyonu devam ettirmekte, yazdıkları destanlar da takdirle izlenmektedir.” ifadelerini kullandı.

Başkan Karatekin daha sonra Mehmet Akif İnan’ın hayatından bahsederek konuşmasına son verdi. Serginin açılış kurdelesi; Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Şube Başkanı Karatekin tarafından kesildi.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ