latests
Son Dakika

Balıkçı ağlarına dolanan yaralı balinanın kurtarılması kamerada

Balıkçı ağlarına dolanan yaralı balinanın kurtarılması kamerada

Atlas Okyanusu’ndaki Kanarya Adaları’nda yaşayan denizcilerin, balıkçı ağlarına dolanan zor durumdaki bir balinayı kurtarma operasyonu kameraya yansıdı. Geçtiğimiz haftasonu, adaların açıklarında seyir halinde olan denizci Cesar Espino ve arkadaşı, teknelerinin altında, kullanımı yasak balıkçı ağlarına dolanmış halde 14 metre uzunluğunda bir Bryde balinası gördü. Balinayı kurtarmak isteyen Cesar Espino, bir saat boyunca defalarca tehlikeli dalışlar yaparak kuyruğa ve ağza dolanan demirli ağları kesmeyi başardı.cesar espino,kanarya

Atlas Okyanusu’ndaki Kanarya Adaları’nda yaşayan denizcilerin, balıkçı ağlarına dolanan zor durumdaki bir balinayı kurtarma operasyonu kameraya yansıdı.

Geçtiğimiz haftasonu, adaların açıklarında seyir halinde olan denizci Cesar Espino ve arkadaşı, teknelerinin altında, kullanımı yasak balıkçı ağlarına dolanmış halde 14 metre uzunluğunda bir Bryde balinası gördü. Balinayı kurtarmak isteyen Cesar Espino, bir saat boyunca defalarca tehlikeli dalışlar yaparak kuyruğa ve ağza dolanan demirli ağları kesmeyi başardı. Demirli ağlar yüzünden yaralanan balinanın dakikalar içinde hızlandığı ve derinliklere doğru kaybolduğu öğrenildi.

Tropikal ve subtropikal sularda yaşayan Bryde balinalarının uzunlukları 25 metreye, ağırlıkları da 40 bin kilograma ulaşabiliyor. Yasadışı avlanma ve yasak ağ kullanımı yüzünden sayılarının azalmasından endişe ediliyor.

Balıkçı ağlarına dolanan yaralı balinanın kurtarılması kamerada balikci-aglarina-dolanan-yarali-balinanin-kurtarilmasi-kamerada thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ