latests
Son Dakika

Sağlık Bakanı: Son yıllarda sağlık hizmetlerindeki memnuniyet oranında düşme var

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranlarında son yıllarda bir düşme gözlemlendiğini ve bu düşüşün gereçlerinin incelendiğini söyledi. Bakan Müezzinoğlu, Türkiye’de bugün itibarıyla H1N1 virüsü (domuz gribi) teşhisi konularak hayatını kaybeden vatandaş sayısının ise 8 olduğunu kaydetti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda yapılan sözlü soru önergeleri kısmında iktidar ve muhalefet milletvekillerinin yönelttiği soruları cevaplandırdı.müezzinoğlu,tbmm

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranlarında son yıllarda bir düşme gözlemlendiğini ve bu düşüşün gereçlerinin incelendiğini söyledi. Bakan Müezzinoğlu, Türkiye’de bugün itibarıyla H1N1 virüsü (domuz gribi) teşhisi konularak hayatını kaybeden vatandaş sayısının ise 8 olduğunu kaydetti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TBMM Genel Kurulu’nda yapılan sözlü soru önergeleri kısmında iktidar ve muhalefet milletvekillerinin yönelttiği soruları cevaplandırdı. Müezzinoğlu, kendisinden sağlık hizmetleri memnuniyet oranlarıyla ilgili yılların kıyaslanmasının istenmesi üzerine son yıllarda sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranında bir düşüş gözlemlendiğini ifade etti. Müezzinoğlu, “Sağlık hizmetlerinden memnuniyet 2003 yılında yüzde 39,5'lardayken, 2014 yılında yüzde 71,2 oranına yükselmiş. Son yıllarda, artan beklentiler nedeniyle memnuniyet oranında küçük de olsa bir düşme gözlemlenmekte ve bu düşüşün gerekçeleri tarafımızdan incelenmekte ve gerekli tedbirler alınmakta.” diye konuştu.

‘DOMUZ GRİBİNDEN 8 VATANDAŞ HAYATINI KAYBETTİ’

Başka bir soru üzerine ise Sağlık Bakanı, “H1N1 virüsü veya domuz gribi kamuoyunu da ilgilendirdiği için bugün itibarıyla H1N1 virüsü teşhisiyle kaybettiğimiz vaka, yani gerçekleşen ölümlü vaka sayısı 8. Bunların 6 tanesi kronik hastalığı olan veya 65 yaşın üzerindeki hastalarımız, yani immün sistemi zayıf, direnci düşük veya kronik bir hastalığı olan 6 vakamız; 1 tanesi hamile, gebe bir annemiz, diğeri de herhangi bir sağlık sorunu olmayan bir vatandaşımız. Bugün itibarıyla H1N1 virüsü teşhisi konularak kaybettiğimiz vaka sayımız 8.” cevabını verdi.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ