latests
Son Dakika

BM Güvenlik Konseyi'nden Türkiye açıklaması

BM Güvenlik Konseyi'nden Türkiye açıklaması

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) yapılan toplantıda, Türkiye’den Suriye’ye yabancı savaşcıların geçişi ve silah gönderilmesi iddialarına karşı herhangi bir önlem ya da tasarı üzerinde konuşulmadığı açıklandı. New York’ta BM Genel Merkezi’nde yapılan toplantıda, Suriye'de yaşanan terör olaylarının ele alındığı belirtildi.BM Güvenlik Konseyi’nin Ocak ayı dönem başkanılığını yürüten Uruguay Daimi Temsilcisi Elbio Rosselli, basına kapalı gerçekleştirilen oturumda Suriye’de yaşanan terör olaylarının masaya yatırıldığını söyledi.birleşmiş milletler güvenlik konseyi,bmgk,suriye,yabancı savaşçılar,silah gönderme,elmio rosselli,türkiye,rosselli,new,bm güvenlik,uruguay,bm,birleşmiş milletler güvenlik,elbio

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) yapılan toplantıda, Türkiye’den Suriye’ye yabancı savaşcıların geçişi ve silah gönderilmesi iddialarına karşı herhangi bir önlem ya da tasarı üzerinde konuşulmadığı açıklandı.

New York’ta BM Genel Merkezi’nde yapılan toplantıda, Suriye'de yaşanan terör olaylarının ele alındığı belirtildi.

BM Güvenlik Konseyi’nin Ocak ayı dönem başkanılığını yürüten Uruguay Daimi Temsilcisi Elbio Rosselli, basına kapalı gerçekleştirilen oturumda Suriye’de yaşanan terör olaylarının masaya yatırıldığını söyledi.

Bir gazetecinin, Türkiye’den Suriye’ye silah gönderilmesi, yabancı savaşcıların geçişi gibi iddialara karşı Konsey’in, bir önlem veya tasarı konusunu gündemine alıp almadığını sordu.

Büyükelçi Rosselli, yabancı savaşçılar ve silah gönderilmesi konusunun tartışıldığını dile getirdi. Ancak yabancı savaşçılar ve Suriye’ye silah gönderilmesine karşı Konsey’in bir önlem veya tasarı üzerinde konuşmadığını açıkladı.

Bir başka gazetecinin, Rusya’nın Konsey’e Türkiye’yi Suriye’ye silah göndermekle suçladığı mektup iddialarının doğru olup olmadığı sorusuna ise Rosselli, böyle bir mektup almadıklarını ifade etti. Rosselli, toplantıda yalnızca Suriye’deki terör olaylarının tartışıldığını yineledi.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ