latests
Son Dakika

Arif Nihat Asya, doğduğu Çatalca'da anıldı

Bayrak şairi merhum Arif Nihat Asyla, ölümünün 41. yılında doğduğu Çatalca İnceğiz Mahallesi'nde anıldı. 5 Ocak 1975’te 70 yaşındayken hayata veda eden merhum şair Arif Nihat Asya için İnceğiz Mahallesi’nde Türk Eğitim-Sen 9 Nolu Şube tarafından anma töreni düzenlendi.arif nihat asya,çatalca,inceğiz,bayrak,çatalca,arif nihat,cem kara,şairliği,mhp,mustafa kavlu,enver demir,ahmet rasim yücel,çatalca kent konseyi,mhp çatalca,ertuğrul,arif nihat asyla,cengiz uçar,dursun duran kaya,nadir,inceğiz,istanbul,mehmet bülent karataş,erhan güzel,arif nihat asya’nın,mhp istanbul

Bayrak şairi merhum Arif Nihat Asyla, ölümünün 41. yılında doğduğu Çatalca İnceğiz Mahallesi'nde anıldı.

5 Ocak 1975’te 70 yaşındayken hayata veda eden merhum şair Arif Nihat Asya için İnceğiz Mahallesi’nde Türk Eğitim-Sen 9 Nolu Şube tarafından anma töreni düzenlendi. Programa; Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, MHP Çatalca İlçe Başkanı Ertuğrul Ölçer, Çatalca Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Güzel, Cengiz Uçar, Dursun Duran Kaya, Çatalca Kent Konseyi Başkanı Ahmet Rasim Yücel, Kamu-Sen İstanbul İl Temsilcisi Mustafa Kavlu, Türk Eğitim-Sen 9 No’lu Şube Başkanı Enver Demir, İnceğiz Mahalle Muhtarı Nadir Atar ve vatandaşlar katıldı.

Şairliği ve edebi kimliğinin yanı sıra Arif Nihat Asya’nın eğitimci bir yanı olduğunu belirten Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, ''Arif Nihat Asya’yı anlamak için O’nun 'Bayrak' şiirini okumak ve üzerinde düşünmek yeterli olacaktır. Kendisi İnceğiz’de doğmuş olmasına rağmen yetim ve öksüz olarak Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yaşamını sürdürdü. Şairliği ve edebi kimliğinin yanı sıra Arif Nihat Asya bir eğitimciydi. Türkçe’nin sadeleştirilmesi konusunda çalışmalar yaptı. Bugünlerde de en büyük ihtiyacımız toprak birliği ve dil birliğidir.'' şeklinde konuştu.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ