latests
Son Dakika

Yolsuzlukla yargılanan Güney Kore eski Başbakanı Lee’ye 1 yıl hapis istendi

Yolsuzlukla yargılanan Güney Kore’nin eski Başbakanı Lee Wan-koo’ya 1 yıl hapis cezası istendi.Yolsuzluk suçlaması ile yargılanan Güney Kore’nin eski Başbakanı Lee Wan-koo’nun davası devam ediyor. Bugün yapılan duruşmada savcı Lee hakkında 1 yıl hapis cezası istendi.kore lee rüşvet ceza,lee’ye,güney kore,lee wan,güney,başbakan lee wan,lee,başbakan, lee

Yolsuzlukla yargılanan Güney Kore’nin eski Başbakanı Lee Wan-koo’ya 1 yıl hapis cezası istendi.

Yolsuzluk suçlaması ile yargılanan Güney Kore’nin eski Başbakanı Lee Wan-koo’nun davası devam ediyor. Bugün yapılan duruşmada savcı Lee hakkında 1 yıl hapis cezası istendi. Usulsuz bir şekilde siyasi finansal destek aldığına dair bulgular elde ettiklerini ifade eden savcı, seçimlerin şeffaflığına gölge düşürüldüğünü ileri sürdü. Lee’nin avukatı ise kanıtların zayıf olduğunu iddia ederek, savcının isteğine itiraz etti. Mahkeme iki tarafın sunduğu belgeleri incelemek için duruşmayı ayın sonuna erteledi.

LEE, GEÇEN YIL İSTİFA ETMİŞTİ

Eski Başbakan Lee Wan-koo’nun içinde olduğu hükümette önemli görevlerde bulunan ve hala görevini sürdüren iktidardaki Saenuri Partisi'ne mensup 8 üst düzey siyasetçinin değişik dönemlerde bir iş adamından rüşvet aldığı iddia edilmişti. Rüşvet skandalı, devlet projeleriyle ilişkisi olan Keangnam Enterprises şirketinin başkanı Sung Wan-jong’geçen yıl intihar etmesi ile başlamıştı. İntihar olayının ardından Başbakan Lee'nin de ismi ve aldığı rüşvet miktarının bulunduğu bir liste ortaya çıkmıştı. Söz konusu listede Lee Wan-koo’nun intihar eden iş adamından 30 milyon Won (27 bin dolar) rüşvet aldığı yazılıydı. Lee, tartışmaların büyümesinden sonra göreve başladıktan birkaç ay sonra başbakanlık görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ