latests
Son Dakika

2014 yılı ürünü zeytinyağı fark desteği ödemeleri başladı

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, 2014 yılı ürünü zeytinyağı fark desteği ödemelerinin başladığını bildirdi. Yaptığı açıklamada, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline göre naturel sızma zeytinyağı, naturel birinci zeytinyağı veya ham zeytinyağı, rafinajlık zeytinyağlarını içeren naturel zeytinyağlarını üretip sıkım ve satış faturalarıyla il müdürlüğüne müracaat edenlerin hak edişlerinın yapılarak bakanlığa gönderildiğini, bunun sonucunda da ödemelerinin yapılmaya başladığını belirtti.İl Müdürü Çebi, 2014 Yılı Ürünü Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat ve Baklagil Fark Ödemesi Desteğine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı Uygulama Tebliği’nin, 17 Haziran 2014 Tarih ve 29033 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlattı.hasan çebi,çebi,manisa,türkiye

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, 2014 yılı ürünü zeytinyağı fark desteği ödemelerinin başladığını bildirdi. Yaptığı açıklamada, Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline göre naturel sızma zeytinyağı, naturel birinci zeytinyağı veya ham zeytinyağı, rafinajlık zeytinyağlarını içeren naturel zeytinyağlarını üretip sıkım ve satış faturalarıyla il müdürlüğüne müracaat edenlerin hak edişlerinın yapılarak bakanlığa gönderildiğini, bunun sonucunda da ödemelerinin yapılmaya başladığını belirtti.

İl Müdürü Çebi, 2014 Yılı Ürünü Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat ve Baklagil Fark Ödemesi Desteğine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı Uygulama Tebliği’nin, 17 Haziran 2014 Tarih ve 29033 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlattı. Çebi, “Bu tebliğe göre yapılan başvurular neticesinde, ilimiz genelinde fark ödeme desteği kapsamında 2 bin 829 üreticiye, 4 milyon 590 bin 175 lira hak ediş gerçekleşmiş olup ödemeler ilgili banka şubelerince yapılmaya başladı. 2015 yılı ürünü zeytinyağı fark ödemesi desteği için de müracaat dönemi başlamış olup yararlanmak isteyen zeytinyağı üreticileri için tasiriye faturaları ile yapılacak son başvuru tarihi 3 Haziran 2016, bu tarihten sonra satılan zeytinyağlarına ait alım satım belgelerinin son teslim tarihi ise 30 Eylül 2016’dır.” dedi. Üreticilerin, mağduriyet yaşamaması için vaktinde müracaat etmesini isteyen Hasan Çebi, “Yapmış olduğumuz desteklemelerimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. yeni yılda da ürününüz bol, kazancınız bereketli olsun.” şeklinde konuştu.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ