latests
Son Dakika

Soğuk kış günlerinde ihmal edilen sokak hayvanları bir bir ölüyor

Yaz aylarında parklara su kapları ve yiyecek konarak hatırlanan sokak hayvanları soğuk kış aylarında unutuluyor. Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Bursa Şube Başkanı Saadet Yazıcı, “Kapınızın önüne bir kap yemek koyun ne olur, artık yemeklerinizi çöpe atmayın. Bu soğukta o canları besleyelim” çağrısında bulundu.saadet yazıcı,yazıcı,türkiye,görmediğimiz,bursa,el

Yaz aylarında parklara su kapları ve yiyecek konarak hatırlanan sokak hayvanları soğuk kış aylarında unutuluyor. Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Bursa Şube Başkanı Saadet Yazıcı, “Kapınızın önüne bir kap yemek koyun ne olur, artık yemeklerinizi çöpe atmayın. Bu soğukta o canları besleyelim” çağrısında bulundu.

Aşırı soğuk ve açlık nedeniyle sokakta yaşayan kedi köpek gibi hayvanların telef olduğunu dile getiren Saadet Yazıcı, vatandaşlardan duyarlı olmalarını istedi. Dernek olarak her hafta ilçeleri gezerek sokakta yaşayan hayvanlara besleme yaptıklarını ifade eden Yazıcı, kış aylarında hayvanların yaşadığı zorluklara dikkat çekti.

“GÖNÜLLÜLERE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR”

Yazıcı, şunları söyledi, “Bizim haftada bir belirli yerlere gidip bir-iki günlük mama bırakmamız ya da bizleri görüp yanımıza gelen hayvanları beslememiz yeterli olmuyor. Görmediğimiz o kadar çok canlı var ki. Bu soğukta ve açlıktan çok çabuk ölebiliyor. Gönüllülere çok ihtiyacımız var. Her bölgeden gönüllüler Türkiye Hayvanları Koruma Derneği’ne ulaşabilirler. Yeni numaramız 55470136323, bize ulaşıp mama istesinler. Biz hiç kimseyi geri çevirmiyoruz. Sokak köpeklerini ekiplere aldırıyoruz, barınaktaki arkadaşlarımız bize yardımcı oluyor. Ama sokak kedilerini kendileri getirirlerse ücretsiz kısırlaştırma yaptırıyoruz.”

“NE OLUR KAPINIZIN ÖNÜNE BİR KAP YEMEK KOYUN”

Evlerde kalan yemekleri çöpe atmak yerine sokak hayvanlarına verilmesi çağrısında bulunan Yazıcı, “El birliği ile sokaktaki bu sessiz canlıları lütfen, ne olur biraz vicdana gelelim, yardım edelim. Hayvanları koruyup, kollayıp beslememiz lazım. Kapınızın önüne bir kap yemek koyun ne olur. Artık yemeklerinizi çöpe atmayın. Bu soğukta o canları besleyelim.” diye konuştu.

Soğuk kış günlerinde ihmal edilen sokak hayvanları bir bir ölüyor soguk-kis-gunlerinde-ihmal-edilen-sokak-hayvanlari-bir-bir-oluyor thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ