latests
Son Dakika

HDP Kırşehir’de konferans düzenledi

Kırşehir ve Nevşehir Halkların Demokratik Partisi (HDP) il yönetimleri, 'Demokratik Öz Yönetimle Demokratik Cumhuriyete' konulu HDP 1. Konferansı düzenledi. Bir düğün salonundaki konferansa HDP PM Üyesi Abdullah Koç ve Nurettin Sönmez’in yanı sıra HDP Kırşehir eş başkanları Demet Resuloğlu, Av.kırşehir,abdullah koç,nevşehir,demet resuloğlu,demet,nevşehir halkların demokratik partisi,ortadoğu,saim özdemir,nurettin,demokratik,nurettin sönmez,halkların demokratik partisi,koç

Kırşehir ve Nevşehir Halkların Demokratik Partisi (HDP) il yönetimleri, 'Demokratik Öz Yönetimle Demokratik Cumhuriyete' konulu HDP 1. Konferansı düzenledi.

Bir düğün salonundaki konferansa HDP PM Üyesi Abdullah Koç ve Nurettin Sönmez’in yanı sıra HDP Kırşehir eş başkanları Demet Resuloğlu, Av. Saim Özdemir, Kırşehir il ilçe üyeleri, Nevşehir il ilçe yöneticileri, kanaat önderleri ve partili vatandaşlar katıldı.
Halkların Demokratik Partisi Genel Merkezi tarafından hazırlanan 'Konferans ve Kongre yolunda HDP' konulu metin okunduktan sonra, konferansta söz alan HDP PM Üyesi Abdullah Koç ve Nurettin Sönmez süreç değerlendirmesi yaparak, 'HDP nasıl kuruldu', 'HDP'nin süreçteki rolü ve çözüm önerileri' başlıklı konuşmalar yaptılar.

Daha sonra karşılıklı soru-cevap şeklindeki değerlendirmelerden sonra HDP İl Eş Başkanı Demet Resuloğlu konferans ve kongre dönemine girdiklerini belirterek, bu dönemin beklentilerine cevap verebilmesi, politik ve örgütsel süreci doğru değerlendirmekten geçeceğini vurguladı.

HDP PM Üyesi Abdullah Koç da kapanış konuşmasında Ortadoğu ve Türkiye’deki gelişmelerin değerlendirileceğini kaydetti. Koç, konferansta 'HDP’nin birlikte hareket ettiği kurumların ve bileşenlerin bu süreçteki rolü ve sorumluğu ne olmalıdır ve bu sürece nasıl yön verilmelidir?' sorusuna cevap verileceğini ifade etti.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ