latests
Son Dakika

ABD'de silahlı protestocular kamu binasını işgal etti

ABD'de silahlı protestocular Oregon eyaletinde bulunan kamuya ait bir vahşi doğa sığınağını kuşatıp, işgal etti. Protestocular işgali bazı toprak sahiplerinin çiftliklerini satmadıkları için hukuksuzca cezalandırılmaları sebebiyle yaptıklarını söyledi.İşgalcilerden birinin hükümet karşıtı hareketleriyle bilinen Cliven Bundy'nin 40 yaşındaki oğlu Ammon Bundy olduğu öğrenildi.bundy, bundy,protestocular,oregon,ammon bundy,steven hammond'ın,dwight

ABD'de silahlı protestocular Oregon eyaletinde bulunan kamuya ait bir vahşi doğa sığınağını kuşatıp, işgal etti. Protestocular işgali bazı toprak sahiplerinin çiftliklerini satmadıkları için hukuksuzca cezalandırılmaları sebebiyle yaptıklarını söyledi.

İşgalcilerden birinin hükümet karşıtı hareketleriyle bilinen Cliven Bundy'nin 40 yaşındaki oğlu Ammon Bundy olduğu öğrenildi.

CNN'e konuşan Bundy kendisi ve yanındakilerin birçok defa ne istediklerine ilişkin konuşma yaptıklarını ancak karşı tarafın her seferinde kaba cevaplar verdiğini belirtti. Bundy, federal hükümetin insanların anayasal haklarını yeniden düzenlemesini istediklerini ifade etti.

İşgal ettikleri binanın bölgedeki insanlar açısından yıkıcı olduğunu iddia eden Bundy, "İnsanların bizim burada neler yaptığımızı anlaması lazım. Hükümet insanların haklarını koruduğunu iddia edip tam tersini yapıyor." dedi.

Binayı işgal eden ve bina çevresinde toplanıp gruba destek veren kişiler ayrıca kundakçılıktan yargılanan Dwight ve Steven Hammond'ın da bırakılmasını istiyor.

Savcılık, Hammond'ların yasadışı avlanmayı gizlemek için 2001 yılında 52 hektar alanı yaktığını iddia ediyor.

Bundy, işgal ettikleri binada olabildiğince uzun kalacaklarını, içeride hükümet için çalışan kimsenin bulunmadığını belirtti. İşgalcilerin lideri, "Bizim kimseye ateş açmaya niyetimiz yok ama bize açılırsa kendimizi koruruz." dedi.

Bundy ayrıca kimi basın kuruluşu ve kişilerin kendilerini "milita" olarak adlandırmasına karşı çıkarak, grubun "operasyonel güvenlik" olduğunu söyledi.

İşgalciler silahlı olduklarını ama ayrıca terörist olmadıklarını, sadece çocuklarına bir gelecek kalmayacağının farkına varan duyarlı vatandaşlar olduklarını iddia etti.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ