latests
Son Dakika

Abadi’den Suudi Arabistan’a idam tepkisi

Irak Başbakanı Haydar Abadi, Suudi Arabistan'ın aralarında Suudi vatandaşı Şii din adamı Ayetullah Nemr Bakır en-Nemr'in de bulunduğu 47 kişiyi idam etmesine tepki gösterdi.Başbakan Abadi, Şii din adamı Nemr Bakır Nemrın idam edilmesi ile ilgili yazılı açıklama yayınladı.Abadi:” Suudi Arabistan tarafından idam edilen Şeyh Nemr Bakır Nemr’in haberi bizi derinden üzdü.abadi,haydar abadi,suudi arabistan,ırak,ayetullah nemr bakır,suudi,başbakan abadi

Irak Başbakanı Haydar Abadi, Suudi Arabistan'ın aralarında Suudi vatandaşı Şii din adamı Ayetullah Nemr Bakır en-Nemr'in de bulunduğu 47 kişiyi idam etmesine tepki gösterdi.
Başbakan Abadi, Şii din adamı Nemr Bakır Nemrın idam edilmesi ile ilgili yazılı açıklama yayınladı.
Abadi:” Suudi Arabistan tarafından idam edilen Şeyh Nemr Bakır Nemr’in haberi bizi derinden üzdü. Muhalif sesleri tasfiye etmek ve ağızlarına kelepçe takmak siyaseti, iktidarlara ve milletlere yıkım ve harabeden başka bir sonuç getirmediği tarihte ve realitede ispatlanmıştır. Tarihte, başkalarını yok etme ve zulmetmenin sonsuza dek devam etmeyeceği de defalarca ispatlanmıştır.” ifadelerini kullandı.
Düşünceleri özgürce ifade etmek ve barışçıl yollar ile muhalefet etmenin insan hakların iki temel ilkesi olduğunu söyleyen Abadi, bu ilkeleri ihlal etmenin toplumsal yapıyı ve istikrara zarar vereceğini dile getirdi.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ