latests
Son Dakika

Kardan şehit heykelleri açıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 1915 Aralık ayında Allah'u Ekber Dağlarında donarak kardan kefen giyen on binlerce Mehmetçik anısına yapılan kardan heykeller açıldı. Dev Türk bayrağının çekildiği heykeller üzerine güller bırakıldı.Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, beraberindeki, Kars Valisi Günay Özdemir, AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Selahattin Beyribey, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman ve Sarıkamış Belediye Başkanı Köksal Toksoy ile birlikte kardan şehit heykelinin açılışını gerçekleştirdi.sarıkamış,kılıç,kars,dev,akif çağatay kılıç,yusuf izzet karaman,ahmet arslan,selahattin beyribey,günay özdemir,cıbıltepe,açılışın,karaçanta,köksal toksoy,mehmetçik,ak parti,ak parti kars

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 1915 Aralık ayında Allah'u Ekber Dağlarında donarak kardan kefen giyen on binlerce Mehmetçik anısına yapılan kardan heykeller açıldı. Dev Türk bayrağının çekildiği heykeller üzerine güller bırakıldı.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, beraberindeki, Kars Valisi Günay Özdemir, AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Selahattin Beyribey, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman ve Sarıkamış Belediye Başkanı Köksal Toksoy ile birlikte kardan şehit heykelinin açılışını gerçekleştirdi.

Sarıkamış, Cıbıltepe Kayak Merkezinde yapılan kardan şehit heykellerini, Kars Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesinden 17 öğrenci ve 2 öğretmen 120 kamyon karla yaptı. Dev Türk bayrağının çekilmesi ile açılışı yapılan şehit heykellerin üzerine Bakan Kılıç kırmızı karanfiller bıraktı.

Açılışın ardından konuşan Bakan Kılıç, heykeli yapanlara teşekkür etti. Kılıç, "İnşallah her sene burada anma törenleri gerçekleştirecek ecdadımızın burada sergilemiş olduğu fedakarlığı millet uğruna, vatan uğruna inanç uğruna ortaya koymuş olduğu ne büyük fedakarlığı hatırlayarak gelecek nesillere aktarmanın en büyük sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum. Bunu yerine getirmek üzere her sene inşallah burada olacağız" dedi.

Bakan Kılıç yarın ise Türkiye'nin dört bir yanından Sarıkamış'a gelmesi beklenen vatandaşlar ile 8 kilometrelik, 'Vefakar gençlik, fedakar ecdadını unutmayacak' anma yürüyüşüne katılacak.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ