latests
Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hilye ve Tesbih Müzesi'ni açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hilye ve Tesbih Müzesi'nin açılışını yaptı. Müzeyi gezen Erdoğan, buranın önemli bir işlevi olacağını söyledi. Kendisine bir de tesbih hediye edildi.cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan,hilye ve tesbih müzesi,cumhurbaşkanı erdoğan,erdoğan,fatih,mustafa demir,kadir topbaş,medeniyet vakfı,mahir ünal,tevfik göksu,esenler,recep tayyip erdoğan,istanbul,vakıflar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hilye ve Tesbih Müzesi'nin açılışını yaptı. Müzeyi gezen Erdoğan, buranın önemli bir işlevi olacağını söyledi. Kendisine bir de tesbih hediye edildi.

İstanbul Sanat ve Medeniyet Vakfı tarafından kurulan Hilye ve Tesbih Müzesi'nin açılış törenine katıldı. Açılış töreninde Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve diğer davetliler hazır bulundu.

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün restorasyonunu tamamladığı Siyavuşpaşa Medresesi'nde hizmete giren müzenin açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, müzenin hazırlanmasına katkıda bulunanlara ve müzede eserleri yer alan sanatçılara teşekkür etti. Erdoğan, klasik hüsn-i hat sanatının bir formu olan hilyenin ve geleneksel el sanatlarından biri olan tesbihin sergilenmesi bakımından müzenin önemli bir işlevi olacağını belirtti. Cumhurbaşkanı, konuşmasının ardından kurdele keserek müzenin açılışını yaptı.

Açılışın ardından müzeyi gezen ve müze koleksiyonunda yer alan tesbihler ve hilyeler ile ilgili bilgi alan Erdoğan'a, günün anısına tesbih hediye edildi.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ