latests
Son Dakika

Ukrayna Emniyeti: Soyuz doğal gaz hattı toprak çökmesiyle patladı

Ukrayna Emniyet Teşkilatı, 1 Ocak’ta ülkenin batısında Zakarpatya Bölgesi’nden geçen, ‘Soyuz’ doğal gaz hattındaki patlamanın nedenini ‘toprak çöküntüsü’ olarak açıkladı.Rusya’dan Avrupa’ya doğal gaz taşıyan Soyuz hattı, 1 Ocak’ta sabah saatlerinde bilinmeyen bir nedenle patlamıştı. Ukrayna Olağanüstü Hal Servisi’ne bağlı Zakarpatya ekipleri doğalgaz hattını gün içerisinde kapatarak yangını kontrol altına almıştı.soyuz,doğalgaz,ukrayna,hal,ukrayna emniyet

Ukrayna Emniyet Teşkilatı, 1 Ocak’ta ülkenin batısında Zakarpatya Bölgesi’nden geçen, ‘Soyuz’ doğal gaz hattındaki patlamanın nedenini ‘toprak çöküntüsü’ olarak açıkladı.

Rusya’dan Avrupa’ya doğal gaz taşıyan Soyuz hattı, 1 Ocak’ta sabah saatlerinde bilinmeyen bir nedenle patlamıştı. Ukrayna Olağanüstü Hal Servisi’ne bağlı Zakarpatya ekipleri doğalgaz hattını gün içerisinde kapatarak yangını kontrol altına almıştı. Kaza nedeniyle Rusya’dan Slovakya’ya doğalgaz tedariki durduruldu.

Yapılan araştırma sonucunda hattaki patlamanın bölgede meydana gelen 1,5 metrelik bir toprak çöküntüsünün yerin bir metre altından geçen doğalgaz hattını etkilemesi nedeniyle gerçekleştiği tespit edildi.

Dağlık alanda meydana gelen patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, görgü tanıkları alevlerin boyunun 50 metreye kadar yükseldiğini belirtti.

Soyuz hattının kısa sürede tamir edilerek yeniden faaliyete geçmesi bekleniyor.

Ukrayna Emniyeti: Soyuz doğal gaz hattı toprak çökmesiyle patladı ukrayna-emniyeti-soyuz-dogal-gaz-hatti-toprak-cokmesiyle-patladi thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ