latests
Son Dakika

Çin, 2015’te 37 üst düzey yetkiliyi yolsuzluktan soruşturdu

Çin’in 2015 yılında, ‘’sıfır müsamaha’’ ile eyalet ve bakanlık düzeyindeki 37 kişiyi soruşturduğu bildirildi.Çin Komünist Merkez Komisyonu Disiplin İncelemesi(CCDI)’nin internet sitesindeki verilere göre, 2015’in her ayın başında eyalet ve bakanlık düzeyindeki yetkililer soruşturulurken, bunların 7 tanesinin Kasım ayında olduğu belirtildi.37 kişinin merkezi hükümetten, kamu iktisadi teşebbüslerinden ve eyalet belediye bölgelerinden olduğu ifade edildi.çin,jinping,hu,çin komünist merkez komisyonu,çin komünist

Çin’in 2015 yılında, ‘’sıfır müsamaha’’ ile eyalet ve bakanlık düzeyindeki 37 kişiyi soruşturduğu bildirildi.

Çin Komünist Merkez Komisyonu Disiplin İncelemesi(CCDI)’nin internet sitesindeki verilere göre, 2015’in her ayın başında eyalet ve bakanlık düzeyindeki yetkililer soruşturulurken, bunların 7 tanesinin Kasım ayında olduğu belirtildi.

37 kişinin merkezi hükümetten, kamu iktisadi teşebbüslerinden ve eyalet belediye bölgelerinden olduğu ifade edildi. Bunlar arasında biri Bakan olmak üzere, 13’ünün kendi bölümlerinin en kıdemlileri olduğu belirtildi.

2014 yılında ise aynı seviyede 38 kişi soruşturulmuştu.

Cumhurbaşkanlığı görevini 15 Kasım 2012’de Hu Jintao’dan devralan Xi Jinping, o tarihten beri yolsuzluk ve rüşvetin üzerine müsamahasız gidileceğini söylemiş ve bu kapsamda yoğun bir mücadele başlamıştı.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ