latests
Son Dakika

Çağlaroğlu: Elektriğe zam değil indirim bekliyorduk

Türk Enerji Sendikası (Türk- Enerji Sen) Doğu Anadolu Şube Başkanı Ahmet Çağlaroğlu, 1 Ocak'tan itibaren yürürlüğe giren yüzde 6,8 oranındaki elektrik zammına tepki gösterdi. Çağlaroğlu, uluslararası piyasalarda enerji maliyetleri azalırken, Türkiye'de zam yapılmasının anlaşılır olmadığını ifade etti.Türk Enerji Sen Bölge Başkanı Çağlaroğlu, enerji indiriminin beklendiği bir sırada elektriğe yapılan zammın yanlış olduğunu dile getirdi.türk enerji sen elektrik zam ahmet çağlaroğlu,çağlaroğlu,enerji sendikası,doğu anadolu,ahmet çağlaroğlu

Türk Enerji Sendikası (Türk- Enerji Sen) Doğu Anadolu Şube Başkanı Ahmet Çağlaroğlu, 1 Ocak'tan itibaren yürürlüğe giren yüzde 6,8 oranındaki elektrik zammına tepki gösterdi. Çağlaroğlu, uluslararası piyasalarda enerji maliyetleri azalırken, Türkiye'de zam yapılmasının anlaşılır olmadığını ifade etti.

Türk Enerji Sen Bölge Başkanı Çağlaroğlu, enerji indiriminin beklendiği bir sırada elektriğe yapılan zammın yanlış olduğunu dile getirdi. Elektrik dağıtım şirketlerinin yatırımlarını gerekçe göstererek elektriğe zam yapılamayacağına dikkat çeken Ahmet Çağlaroğlu şunları söyledi: "Geçen yıl içerisinde elektrik faturalarındaki, 'Dağıtım bedeli', 'Kayıp bedeli' ve 'Sayaç okuma bedeli' gibi çeşitli kalemlere yapılan artışlarla yüzde 10 civarında tüketici faturalarına yansıyan fiyat artışlarından sonra bu zammın mahiyeti ve gerekçesi anlaşılamamıştır. Uluslararası piyasalarda enerji fiyatlarının ucuzlaması nedeniyle enerji maliyetleri gerçekte azalmış iken bu indirimlerin tüketicilere yansıtılmaması ve sudan sebeplerle elektriğe zam yapılması son derece yanlıştır. Elektrik Dağıtım Şirketlerinin özelleştirme devir sözleşmelerinde yer alan ve yapmak mecburiyetinde oldukları yatırım giderleri gerekçe gösterilerek yapılan zamlar açıklanamaz. İndirim beklerken elektriğe yapılan zammı anlamıyorum. Vatandaşın Elektrik Dağıtım Şirketlerinden daha kaliteli hizmet almasının yolu fiyatları artırmak değil onları ciddi bir şekilde denetlemektir. EPDK’nin kamu yararını ve millet menfaatini esas alması gerekirken elektrik dağıtım şirketlerinin çıkarlarına öncelik veren kararlara imza atması doğru değildir. Bu keyfi artışın mesnetleri gerçekçi değildir ve mutlaka düzeltilmesi gerekir. EPDK’yi bu yanlış kararından biran önce dönmeye ve kuruluş amacına uygun olarak halkın çıkarlarını esas alan kararları almaya davet ediyoruz." dedi.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ