latests
Son Dakika

Peynir artık tadarak alınamayacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın geçtiğimiz yıl peynirin açık satılamayacağıyla ilgili yaptığı düzenleme, 1 Ocak’ta yürürlüğe girdi. Eski usul satışa devam eden esnaf, konudan haberdar olmadığını söyledi.Geçtiğimiz yıl yapılan yeni peynir tebliğine göre peynirin üretiminden muhafazasına, taşınmasından piyasaya arzına kadar birçok yenilik getiren düzenlemeyle, peynir artık ambalajsız satılamayacak.peynir,gida,tarim,ve,hayvancilik,bakanligi,ambalaj

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın geçtiğimiz yıl peynirin açık satılamayacağıyla ilgili yaptığı düzenleme, 1 Ocak’ta yürürlüğe girdi. Eski usul satışa devam eden esnaf, konudan haberdar olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz yıl yapılan yeni peynir tebliğine göre peynirin üretiminden muhafazasına, taşınmasından piyasaya arzına kadar birçok yenilik getiren düzenlemeyle, peynir artık ambalajsız satılamayacak. Yeni yılla birlikte yürürlüğe giren düzenlemeye göre, üretilen peynirler ambalajlı şekilde ve hijyen kriterlerini karşılayan yerlerde piyasaya sunulabilecek.

Kahvaltılık alışverişi denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Eminönü’nde peynirler eski usul ile satılmaya devam etti. Konudan haberdar olmadıklarını belirten esnaf, bu düzenlemenin faydalı olmayacağını savundu.

Eminönü’ne kahvaltılık alışverişi için gelen bazı vatandaşlardan bazıları yasağı olumlu karşıladı. Bazıları ise peyniri tadarak almanın bir kültür olduğunu söyleyerek yasağı faydalı bulmadıklarını ifade etti.

Peynir artık tadarak alınamayacak peynir-artik-tadarak-alinamayacak thumbnail text
Sitene Ekle
x
Sitene Ekle
Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ