latests
Son Dakika

Karşıyakalılar kitap değişimini sevdi

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, daha çok insanın daha az maliyetle kitap okumasını hedefleyerek, "Al Götür, Oku Getir" stantları kuran belediye, bir yıl önce iki noktada başlayan projeyi yaygınlaştırdı. Vatandaşların ücretsiz kitap alabildiği, değişim ve bağış yapabildiği stant sayısı yediye yükseldi, kitap sayısı 5 bini, faydalanan vatandaşların sayısı da 10 bini buldu.Halihazırda Latife Hanım Köşkü Anıevi, Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı, Deniz Baykal Kültür Merkezi ile Mustafa Kemal, Alaybey, Yalı ve İnönü mahalle merkezlerinde bulunan stantlardan, yeni dönemde belediye önü, Karşıyaka İskele ve Demirköprü Parkı'na da koyulacak.karşıyaka,baykal,latife,mustafa kemal,al,yalı,demirköprü,karşıyaka iskele,inönü,roman

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, daha çok insanın daha az maliyetle kitap okumasını hedefleyerek, "Al Götür, Oku Getir" stantları kuran belediye, bir yıl önce iki noktada başlayan projeyi yaygınlaştırdı. Vatandaşların ücretsiz kitap alabildiği, değişim ve bağış yapabildiği stant sayısı yediye yükseldi, kitap sayısı 5 bini, faydalanan vatandaşların sayısı da 10 bini buldu.

Halihazırda Latife Hanım Köşkü Anıevi, Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı, Deniz Baykal Kültür Merkezi ile Mustafa Kemal, Alaybey, Yalı ve İnönü mahalle merkezlerinde bulunan stantlardan, yeni dönemde belediye önü, Karşıyaka İskele ve Demirköprü Parkı'na da koyulacak. Her birinde 400 civarında kitap bulunuyor. Roman, şiir, deneme, güncel kitaplar ve klasikler gibi her türde eserin yer aldığı stantlara giden vatandaşlar, telefon numaraları ve adreslerini vererek, istedikleri kitabı ücretsiz alabiliyor. Okuduktan sonra teslim ederek, başka biriyle değiştirebiliyor. Dileyen Karşıyakalılar, stantlara kendi kitaplarını bağışlayabiliyor. Proje sayesinde hem daha fazla insan kitap okuyor hem de halkın dayanışma ruhu canlandırılıyor.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ