latests
Son Dakika

İngiliz kültür turlarında bir önceki yıla göre yüzde 30 düşme oldu

İngiliz tarihi ören yerleri ve arkeolojik varlıkları tanıma turlarında bir önceki yıla göre yüzde 30 düşme oldu. İngiliz turistler, kültür turu kapsamında başta UNESCO İnsanlık Kültür Mirası listesinde yer alan Xanthos- Letoon olmak üzere 24 tarihi ören yerini ziyaret ediyor. Londra Kültür, Sanat ve İnsanlık Mirası Arkeolojik Varlıklar Vakfı Başkanı Doç.unesco,allen,doç dr arkeolog denise allen,londra,myra,termessos,side

İngiliz tarihi ören yerleri ve arkeolojik varlıkları tanıma turlarında bir önceki yıla göre yüzde 30 düşme oldu.

İngiliz turistler, kültür turu kapsamında başta UNESCO İnsanlık Kültür Mirası listesinde yer alan Xanthos- Letoon olmak üzere 24 tarihi ören yerini ziyaret ediyor. Londra Kültür, Sanat ve İnsanlık Mirası Arkeolojik Varlıklar Vakfı Başkanı Doç.Dr. Arkeolog Denise Allen, geçen yıl Antalya'da toplamda 24 tarihi ören yerini 28 bin İngiliz'in ziyaret ettiğini söyledi. Bir önceki yıl bu rakamın 40 bin olduğunu belirten Allen, "Bir önceki yıla göre yüzde 30 düşme oldu. Geçen yıl kültür ve arkeolojik varlıkları tanıma turlarında 12 bin kaybımız oldu." dedi.

İngiliz turistlerin kültür turlarında en fazla ilgiyi UNESCO korumasındaki Xanthos-Letoon Antik Kent'e ilgi gösterdiğini belirten Allen, ikinci sırada Myra, üçüncü sırada Termessos, dördüncü sıra da Side ve beşinci sıra da Selge antik kent olduğunu kaydetti.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ