latests
Son Dakika

Bartın’da 45 köy kardan ulaşıma kapandı

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı Bartın’da 78 santimetre kalınlığa ulaştı. 3 gündür yağan kar yağışı nedeniyle Bartın il genelinde 45 köyün yolu ulaşıma kapandı. Bartın İl Özel İdaresi Karla Mücadele Koordinasyon Merkezi (ÖZKARKOM)’dan alınan bilgiye göre Bartın merkeze bağlı 23, Ulus İlçesine bağlı 8, Amasra ve Kurucaşile ilçelerine bağlı 7’şer köy olmak üzere ulaşıma kapanan 45 köy yolunun açılması yoğun bir şekilde çalışmaların sürdüğü ifade edildi.kar yağışı bartın kar,bartın,ulus,amasra,özel idaresi,kurucaşile

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı Bartın’da 78 santimetre kalınlığa ulaştı. 3 gündür yağan kar yağışı nedeniyle Bartın il genelinde 45 köyün yolu ulaşıma kapandı.

Bartın İl Özel İdaresi Karla Mücadele Koordinasyon Merkezi (ÖZKARKOM)’dan alınan bilgiye göre Bartın merkeze bağlı 23, Ulus İlçesine bağlı 8, Amasra ve Kurucaşile ilçelerine bağlı 7’şer köy olmak üzere ulaşıma kapanan 45 köy yolunun açılması yoğun bir şekilde çalışmaların sürdüğü ifade edildi. Bartın İl Özel İdaresi tarafından 59 personel, 22 ekip ve 22 iş makinesi ile karla mücadele çalışmalarının sürdürüldüğü, acil hastalar, diyaliz hastaları, doğum, ölüm, hasta vakalarında 112 Acil Yardım Servisi ve Sağlık İl Müdürlüğünce İl Özel İdaresine verilen diyaliz hastaları isim ve adreslerine göre karla mücadelede öncelikli çalışıldığını bildiren ÖZKARKOM, karla mücadelede araç gereç ve personel yönünden gerekli hazırlıkların yapıldığını, herhangi bir sıkıntıya mahal vermeden çalışmalar devam ettiğini, vatandaşların ilgilileri bilgilendirme yönünde asılsız ve gereksiz taleplerde bulunmamaları; görevlilere de gereken kolaylığı göstermeleri gerektiği ifade edildi.

Bartın kent merkezindeki kar kalınlığı 80 santimetreye yaklaşırken Arıt mevkii ve Ulus ilçesinin bazı köylerinde kar kalınlığının 1,5 metreye yaklaştığı öğrenildi. Kar yağışı nedeniyle sürücülerin ve vatandaşların zor anlar yaşadığı Bartın il genelinde, İl Özel İdaresine bağlı ÖZKARKOM, belediye ekipleri ve karayolları çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ