latests
Son Dakika

Suudi Arabistan, Tükiye'den kanatlı hayvan alımı yasağını kaldırdı

Suudi Arabistan Gıda ve İlaç Kurumu (SFDA), kuş gribi nedeniyle Türkiye'nin 3 şehrine geçici olarak koyduğu kanatlı hayvan ve yumurta ithalatı yasağını kaldırdığını duyurdu.SFDA resmi internet sitesindeki açıklamada, "Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü'nün, Türkiye'nin üç ili Kastamonu, Manisa ve Balıkesir'de kuş gribi vakalarının kontrol altına alındığını açıklamasının ardından" yasağın kaldırıldığı belirtildi.Suudi Arabistan 14 Haziran'da Türkiye'de bazı bölgelerde görülen "kuş gribi" vakaları üzerine üç ilden yapılan yumurta ve tavuk eti ithalatına geçici yasak getirmişti.suudi arabistan,kastamonu,manisa,sfda,balıkesir

Suudi Arabistan Gıda ve İlaç Kurumu (SFDA), kuş gribi nedeniyle Türkiye'nin 3 şehrine geçici olarak koyduğu kanatlı hayvan ve yumurta ithalatı yasağını kaldırdığını duyurdu.

SFDA resmi internet sitesindeki açıklamada, "Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü'nün, Türkiye'nin üç ili Kastamonu, Manisa ve Balıkesir'de kuş gribi vakalarının kontrol altına alındığını açıklamasının ardından" yasağın kaldırıldığı belirtildi.

Suudi Arabistan 14 Haziran'da Türkiye'de bazı bölgelerde görülen "kuş gribi" vakaları üzerine üç ilden yapılan yumurta ve tavuk eti ithalatına geçici yasak getirmişti. SFDA, Kastamonu, Balıkesir ve Manisa'dan yapılan tüm yumurta ve tavuk eti ithalatının geçici olarak yasaklandığını duyurmuş, virüsü öldürebilen işlemlerden geçirilen ürünler ise geçici yasaktan muaf tutulmuştu.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ