latests
Son Dakika

AGD Manavgat Temsilciliği Mekke'nin Fethi'nin 1385. yılını kutladı

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Manavgat Temsilciliği tarafından Mekke Fethi'nin 1385. yılı kutlandı. AGD Manavgat Temsilciliği tarafından ilçede Mekke'nin Fethi programı düzenlendi.manavgat,anadolu gençlik derneği,fetih,mehmet çayır,ibrahim maslak,faruk büyük,peygamber,fatih yıldız,mekke,menderes tunç,saadet partisi,karaman,nebi,türkiye,arif özsoy,kasım şen,betül

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Manavgat Temsilciliği tarafından Mekke Fethi'nin 1385. yılı kutlandı.

AGD Manavgat Temsilciliği tarafından ilçede Mekke'nin Fethi programı düzenlendi. AGD Manavgat Temsilcisi Mehmet Gayretli, gecede yaptığı konuşmada, Mekke’nin Fethi’ni yılbaşına alternatif değil inançları gereği kutladıklarını söyledi. Her yıl Anadolu Gençlik Derneği tarafından ülkenin çeşitli il ve ilçelerinde Mekke’nin Fethi kutlandığını dile getiren Gayretli, "Mekke’nin Fethi, Fetih suresinin nazil olduğu gündür. Bugün fetih ruhuna muhtaç bir haldeyiz. İnsanımız her yönü ile fethe muhtaç. Müslümanlar, bugün Hristiyanların kutladığı Noel ve yılbaşını kutlar hale geldi. Anadolu Gençlik Derneği olarak imanlı, ahlaklı ve şuurlu bir gençlik yetiştirmek için çalışıyoruz." diye konuştu.

Gecede, ayrıca AGD tarafından liseler arasında düzenlenen 'Siyer-i Nebi Yarışmasında' Manavgat birincisi Ömer Faruk Büyük, ikincisi Arif Özsoy ve üçüncü olan Nursima Betül Sarıcı’ya çeşitli hediyeler verildi.
Programın sonunda ise Peygamber Efendimizin Sakal'ı Şerif ziyaret edildi. Ziyarete vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Delta Düğün Salonunda düzenlenen geceye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Baturalp Eliçevik, Milli Eğitim Şube Müdürü Menderes Tunç, Saadet Partisi İlçe Başkanı İbrahim Maslak, BBP İlçe Başkanı Mehmet Çayır ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Dünya Ezan Okuma Birincisi ve Türkiye Kur’an okuma birincisi Kasım Şen tarafından ezan okundu. İlahi ve ezgilerin söylendiği gecede, semazenler de gösteri yaptı. Mekke'nin fethi ile sinevizyon gösterilerinin de yer aldığı gecede, Karaman Sariveliler İlçe Müftüsü Fatih Yıldız tarafından Mekke'nin Fethi anlatıldı.

Tümü

 YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.
BIST
*Borsa verileri hafta içi hergün saat 18.00 de yenilenmektedir.
İmsak Güneş Öğle
İkindi Akşam Yatsı
| Şehir Seç
DÜNYA NAMAZ VAKİTLERİ